Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Çiçek Balı

%15
Hakiki çiçek balı 850 gr, gerçek bal
okuma (9004)
Çiçek Balı
250,00 TL
212,50 TL
%10
Üreticiden çiçek balı 450 gr doğal bal
okuma (4888)
Çiçek Balı
135,00 TL
121,50 TL
%10
Çiçek balı 250 gr, gerçek çiçek balı
okuma (4646)
Çiçek Balı
69,00 TL
62,10 TL
%10
Çiçek balı 50 gr tadımlık, hediyelik gerçek bal
okuma (2094)
Çiçek Balı
65,00 TL
58,50 TL

Bal denildiği zaman pek çok kişinin aklına öncelikli olarak gelen şeyler kendine özgü kıvamı, tadı ve muhteşem aroması oluyor. Birçok kişi için mevzu bal olduğu zaman hepsin aynı olduğu düşüncesi ön plana çıkıyor. Gerçekte ise arıların özlerini topladıkları şeye göre balın tadı, kıvamı, rengi ve kokusu ciddi anlamda değişim gösterir. Çiçek balı ise bal denildiği zaman pek çok kişinin aklına öncelikli olarak gelen bal türlerinin başında gelmektedir.

En iyi çiçek balı

Çiçek balının kaliteli olması için işçi arıların topladıkları nektarların doğal olması son derece önemlidir. Ne yazık ki özellikle de son dönemlerde çiçek balı ile alakalı araştırma yapan kullanıcıların büyük bir kısmının karşısına doğal olarak üretilmemiş ya da içerisine yapay tatlandırıcılar eklenmiş olan çiçek balı çeşitleri çıkıyor. Bu balların tüketimi ise ne yazık ki hali hazırda çiçek balının sahip olduğu faydaları insanlara vermekten çok uzakta olup sahip oldukları yapaylıktan ötürü zarar bile verebilirler. Olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalmak istemeyenlerin ise bu aşamada mutlaka hakkındaki testleri yapılmış ve tamamen doğal yollardan üretilmiş çiçek balları arasından seçimlerini yapmaları gerekmektedir.

Çiçek balı nın faydaları nelerdir

  • Tamamen doğal bir şeker olarak da bilinen çiçek balı içeceklere ya da yiyeceklere eklenmesi halinde işlem görmüş şekerlerde olduğu gibi kandaki şeker oranını arttırmayacaktır.
  • Düzenli ve belirli bir dozda tüketilmesi halinde vücudun zararlı hücrelerden başarılı şekilde arınmasını sağlar ve kanser oluşumuna sebebiyet verecek sağlık sorunlarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
  • Sindirim sistemi için çiçek balı oldukça faydalı bir besin olarak bilinir. Bu balın ılık suya eklenerek tüketilmesi ile beraber mide arınmakta ve bağırsaklardaki toksin birikmesinin de önüne geçilmiş olmaktadır.
  • Kemiklerde ve eklemlerde ortaya çıkmakta olan iltihaplanma ya da kireçlenme gibi sorunlar insanların günlük yaşamlarını çok ciddi anlamda etkilemektedir. Doğal çiçek balını düzenli olarak tüketecek kişilerde ise bu sorunların oluşması engellenmektedir.
  • Ilık su içerisine eklenerek tüketilecek olan çiçek balı sayesinde insanlar vücutlarında var olan kötü kolesterolü düşürmüş olurlar.
  • Damar tıkanıklığı oluşmasının önüne geçen çiçek balı aynı zamanda kalp hastalıkları yaşama riskini de en aza indirmiş olur.
  • Yaz ya da kış fark etmez her zaman en güçlü bağışıklık sistemine sahip olmak isteyenler, çiçek balı tüketerek bu isteklerini en iyi şekilde yerine getirmiş olurlar. Çünkü çiçek balı yapılan araştırmalar ile de görülebileceği üzere antibiyotik özelliğine sahiptir.
  • Çiçek balı yalnızca yenilerek değil aynı zamanda cilde sürülerek de tüketilebilmektedir. Ciltte farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkmış olan deformeler giderilebilmekte ve cilt sağlığının korunmasına da yardımcı olunmaktadır.
  • Öksürükten şikayetçi olanlar çiçek balı, zeytinyağı ve limon suyu karışımını tüketerek bu sorunu rahatlıkla giderebilirler.

Çiçek balı ne kadar tüketilmeli

Bal tüketimi öncelikli olarak sizin sağlıkdurumunuza göre belirlenir. En doğrusu için doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz. Lakin herhangibir sağlık sorununuz yoksa günlük baltüketimini aşırıya kaçmadan normal olarak tüketebilirsiniz. 

Çiçek balı nın fiyatı ne kadar

Ürünlerimizi inceleyerek bal fiyatları ne kadar bilgi sahibi olabilirsiniz. En iyi çiçek balı markası ve en kaliteli doğal bal için adresiniz marmaris bal tarım! Çiçek balı ücreti ve diğer doğal bal çeşitleri fiyatları ne kadar hemen öğrenin.

Çiçek balı nedir

*** İçerik 5297 defa incelenmiştir.
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır?

okuma sayısı 5034 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1836 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3521 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 2066 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa