Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Marmaris Balı

Muhteşem bir doğal güzelliğe ev sahipliği yapmakta olan Marmaris, aynı zamanda bölgede üretilmekte olan meşhur Marmaris balı üretim noktasıdır. Burada yer alan doğal yaşam alanlarındaki çam ağaçları ve çiçeklerden gelen muhteşem lezzet, şimdilerde çam balı ve çiçek balı olarak insanların sofralarındaki yerini almayı da başarmış durumda. Günümüzde söz konusu bal olduğu zaman doğal olarak insanların karşılarına pek çok farklı isim ve bal türü çıkmakta. Böyle olunca da pek çok kişi aslında oldukça büyük faydaları olan balı doğru isimlerden almıyor. Bunun sonucunda da aldıkları bal gerçek bal olmadığı için herhangi bir faydası da olmuyor. meşhur marmaris balı

Marmaris çam balı coğrafi işaretle tescilli

Marmaris Ticaret Odası tarafından başvurusu yapılmış ve 2019 yılında Marmaris çam balı coğrafi işaret tescil belgesi almıştır. Kendine has kıvamı, koku ve aroması ile farklı besin değerlerine sahip olduğu belirlenen Marmaris çam balı diğer bölgelerde üretilen çam ballarından farklılığı ortaya çıkmış ve coğrafi işaret ile belgelendirilmiştir.

Sahte ballar genel olarak içerisine yalnızca şeker bulunan ve vücuda herhangi bir faydası olmadığı gibi çok da zararı olan bir ürün. Dolayısıyla insanlar sevdiklerinin sağlıklarını korumak istedikleri zaman gerek çam gerekse çiçek balı hakkındaki araştırmalarına hız kesmeden devam etmelidir. Gerçek balın üretimi çok zahmetlidir. Çok fazla sayıda arının uzun süreler boyunca çalışması sonrasında elde üreticiler tarafından alınacak olan bala herhangi bir katkı maddesi eklenmeden direkt olarak satılmaktadır. Böylelikle doğal ve hakiki balı alacak üreticiler elde ettikleri ürünü diledikleri gibi kullanma imkanına erişmiş olacaktır.

Marmaris çam balı fiyatı ne kadar? HEMEN inceleyin.

Marmaris Çam Balının Faydaları

Özellikle de son dönemlerde bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücut direncini çok daha güçlü bir hale getirmek isteyen insanların büyük bir kısmı bunun için araştırmalarına hız vermeye başladılar. Pek çok kişi ise artık bunun için klasik tarzda ve içerisinde yapay ürünlerin bulunduğu şeyleri tüketmek yerine tercihlerini çok daha doğal ürünlerden yapmak istiyorlar. Çam balı ise bu aşamada devreye giriyor. Salgı balı olarak da adlandırılan bu bal çok uzun süreler boyunca şekerlenme ve donma yapmamaktadır. Bundan dolayı da hakiki meşhur Marmaris balı çeşitlerinden çam balını satın alacak olan kişiler aldıkları balı herhangi bir sorun meydana gelmeden oldukça uzun süreler boyunca kullanma imkanına erişmiş oluyorlar. marmaris çam balı

Bununla beraber çam balı nem tutma özelliğine sahiptir. Sahip olduğu bu yönden dolayı da cildin nemli bir şekilde kalmasının yanı sıra hücrelerin de yenilenmesini sağlamaktadır. Vücudun pH dengesinin korumasına yardımcı olmasından dolayı ciltte ortaya çıkmış olan yaraların oldukça kısa bir süre içerisinde iyileştirilmesini sağlamaktadır. Kişinin cildinde iltihap veya yara gibi sorunlar ortaya çıkıyorsa, doğal çam balının içerisinde yer almakta olan mineraller ile beraber kendini göstermiş olan bu durumun giderilmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda yüzünde yer alan sivilcelerden dolayı kendini kötü hisseden kişiler sivilcelerinin üzerine çok az miktarda çam balı sürmeye devam ederse, sivilcelerin yok edilmesini sağlayabileceklerdir.

Birçok kişi her ne kadar çam balı tüketmek istiyor olsa da içerisindeki asitten dolayı midelerinin zarar göreceği düşüncesine sahip oluyorlar. Fakat bu konuda endişelenmeye hiçbir şekilde gerek yok. Çünkü çam balının içerisinde yer almakta olan asitler mide asitlerinin dengede kalmasına yardımcı oluyor. Böylece çam balı tüketenlerde herhangi bir mide ağrısı gibi sorun ortaya çıkmamış olacaktır. Ölçülü bir şekilde ve düzenli olarak tüketilecek olan çam balı sayesinde bağırsaklar temizlenirken aynı zamanda sindirim faaliyetlerinin düzenlenmesi de desteklenmiş olacaktır. Bunun için günlük olarak her sabah 1 tatlı kaşığı çam balı tüketilmelidir. Saç maskesinde kullanılacak olan çam balı, saçların çok daha nemli ve canlı bir hale gelmesini sağlayacaktır. Genel olarak bal türleri kullanıldığı takdirde vücuda enerji vermektedir. Çam balı vücut direncini yükseltir ve kişinin yorgunluğunu üzerinden atmasına yardımcı olur.

Özellikle de tansiyonu dengeli olmayan kişiler çam balı tüketmesi halinde çok daha iyi sonuçları elde etmeyi de başarmış olacaktır. Yapılmakta olan araştırmalar çam balının kırmızı kan hücrelerinin gelişmesini desteklemekte olan çam balı, kansızlık sorunu yaşayanlar için de oldukça etkili bir çözümdür.

Bal çeşitleri

Doğal bal çeşitleri ve fiyatları hakkında bilgi edinin.

Çiçek Balının Faydaları

Birçok kişi için çiçek balı yalnızca kahvaltılarda tüketilebilecek tatlı besin. Ancak gerçekte çiçek balının düzenli olarak ve orantılı şekilde tüketilmesi sonucunda oldukça etkili faydalar ortaya çıkmaktadır. Özellikle de kış aylarında ılık süt ya da su ile çiçek balının tüketilmesi sonucunda vücudun direncinin arttırılması sağlanmış olacaktır. Aynı zamanda boğazında ağrı olan kişiler de çiçek balı sayesinde boğazlarını yumuşatacak ve burada ortaya çıkmış olan ağrının giderilmesi sağlanacaktır. marmaris çiçek balı

Kimileri çiçek balı şekerli olduğu için aşırı oranda kilo aldıracağı ve kanın içerisindeki şeker oranını yükselteceği düşüncesine sahip olabiliyor. Gerçekte ise Marmaris Balcısı tarafından insanlara sunulmakta olan organik çiçek balı ne kadar fazla tatlı olursa olsun fark etmez kanın şeker oranını yükseltmez. Kış aylarına girilmeye başlandığı zaman pek çok kişi sinüzit, grip ve nezle gibi hastalıklardan kendini korumak adına araştırmalar yapmaya başlıyorlar. Çiçek balı ise tamamen doğal bir antibiyotik olup kullananların kendilerini korumasını sağlıyor. Bu balın içerisinde B12 oranı son derece yüksektir. Bundan dolayı da eklem ve kaslarda kendini göstermekte olan ağrılara çok iyi gelir.

Çocuklarda çiçek balı tüketimi ancak belirli bir yaş grubu üzerinde ve daha az miktarlarda olmalıdır. Doğru şekilde kullanılması halinde çocukların kemik gelişimlerine olumlu şekilde etki etmeyi başarmaktadır.

Doğru Bal Nasıl Seçilmeli?

Doğa tarafından bizlere armağan edilmiş en önemli besinlerden biri olan bal, saymakla bitmeyen faydaları ile herkesin evinde mutlaka olması gereken bir ürün. Ne yazık ki pek çok kişi bu konudaki incelemelerini tam olarak yapmadan meşhur Marmaris balı araştırmaları esnasında sahte balları satın alıyorlar. Daha sonrasında ise bunları kullanıyor ve kullanımları esnasında bu balların gerçek olmadıklarını görüyorlar.

Kaliteli bir çam balı ya da çiçek balı almak isteyen kişilerin öncelikli olarak doğru isimler ile iletişime geçmelidir. Marmaris balı seçimi esnasında yalnızca fiyat bilgisi almak asla istenilen sonuçların ortaya çıkmasını sağlamıyor. Çünkü kimileri sahte balları çok ucuz fiyatlara satıyor ve görünüm anlamında da gerçeğe yakın bir benzerlik ortaya koymayı hedefliyor. Bunun sonucunda da insanlar yalnızca fiyatlara bakarak bal seçiyorlar. Doğru balın seçimi için ise ilk olarak üzerinde durulması gereken şey kalitedir. Çünkü hakiki bal gerek rengi gerekse dokusu ile kendini diğer ballardan ayırmayı başaracaktır. Tamamen doğal ve saf bir şekilde üretilmiş olan bal oldukça yoğun bir kıvama sahiptir.

Sahte çam balı ve çiçek balı ise çok daha akışkan bir yapıya sahiptir. Bunu bal kavanozunu inceleyerek dahi anlamak mümkündür. Böylesi araştırmaları nasıl yapabileceği ve hangi adımları atacağı konusunda tam anlamıyla doğru bilgilere sahip olmak isteyen kişilerin mutlaka bu alanda deneyimli olan isimler ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Bu isimler istenilen ballar ile alakalı gerekli bilgilerin tamamını eksiksiz olarak ortaya koyacaktır. Böylelikle kendileri veya sevdikleri için en iyi balları almak isteyenler bunun için yalnızca fiyat bilgisi almayacaklar. Aynı zamanda Marmaris’in doğal örtüsü üzerinden üretilmekte olan ballar konusunda gerekli olan bilgilerin hepsine sahip olunacaktır. Yapılacak incelemeler ile beraber de artık insanlar balı yalnızca kahvaltıda değil kendini çok daha iyi korumak adına doğru oranlarda istedikleri gibi tüketmeyi başaracaktır.
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Portakal çiçeği balı

Portakal çiçeği balı

okuma sayısı 4353 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1688 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3275 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 1927 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa