Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Portakal Balı

%10
Gerçek portakal balı 450 gr
okuma (3316)
Portakal Balı
135,00 TL
121,50 TL
%15
Gerçek portakal balı 850 gr, doğal bal
okuma (2907)
Portakal Balı
220,00 TL
187,00 TL
%10
Portakal balı 250 gr, gerçek portakal balı
okuma (2419)
Portakal Balı
68,00 TL
61,20 TL
%10
Portakal balı 50 gr tadımlık, hediyelik doğal bal
okuma (1648)
Portakal Balı
65,00 TL
58,50 TL
Konu bal olduğu zaman insanların akıllarına bir ya da iki çeşitte bal gelse de gerçekte arılar farklı çiçeklerden topladıkları nektarlar ile eşsiz güzellikleri insanlara sunuyorlar. Portakal balı ise gerek tadı gerekse insanlara sunmakta olduğu faydaları ile pek çok kişinin vazgeçilmezleri arasında kendine yer almayı başarıyor. Portakal çiçeğinde yer alan nektarların arılar tarafından alınması sonrasında ortaya çıkan bu bal, kendine özgü aroması ile en fazla aranan bal çeşitleri arasında kendine yer buluyor. İnsanlar portakal balını tüketerek ya da derilerinin üzerine sürerek var olan faydalarının ortaya çıkmasını sağlayabiliyor. Tabi ki diğer ballar gibi portakal balı da tek başına tıbbi tedavilerin yerine geçmemektedir. Portakal balı fiyatı ne kadar, ürünlerimizden hemen inceleye bilir ve online sipariş verebilirsiniz.

En iyi süzme portakal balı

Diğer ballarda olduğu gibi portakal balında da tüketim oranı son derece önemlidir. Yetişkinler günlük olarak 6 ila 10 tatlı kaşığı portakal balı tüketebilirler. Çocuklarda ise vücut ağırlığına göre her bir kiloya 1 gram olacak şekilde tüketimi uygundur. Tabi ki portakal balından istenilen faydaların ede edilebilmesi adına mutlaka doğal üretilmiş olanları araştırılmalı ve aralarından seçimler yapılmalıdır.

Gerçek doğal portakal balı nereden alınır?

İnsanların portakal balı ile ortaya çıkacak faydalardan yararlanmak istediği zaman bunu mutlaka çiğ tüketmesi gerektiğini bilmelidir. Pastörize edilmiş ya da filtrelenmiş ve içerisinde yapay ürünlerin yer almış olacağı portakal balı yalnızca insanların şekerli bir şey yemek istediklerinde onlara fayda sağlayacaktır. Bunun olmaması adına portakal balı mutlaka arıların nektarlarını topladığı yerlerin belirtildiği ve doğal üretildiği belgelenen yerlerden alınmalıdır. Hakiki süzme portakal balı için doğru ve güvenilir adrestesiniz.

Portakal Balının Faydaları nelerdir?

  • Yapılmakta olan araştırmalar sonucunda da ortaya çıktığı gibi portakal balı tüketecek kişiler beslenmelerine birçok farklı doğal antioksidanı katmış olacaklardır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler, düzenli olarak portakal balı tüketerek kendilerini hastalıklara karşı korumayı başarırlar.
  • Portakal balı serbest radikallere karşı koruma sağlamaktadır. Böylece kronik hastalık riskinde de gözle görülür bir azalma ortaya çıkacaktır.
  • Günlük beslenmesinde mineral eksikliğini doğru şekilde gidermek isteyenler, düzenli olarak portakal balı tüketmelidir. Çinko, boron, magnezyum, manganez, selenyum, kalsiyum, bakır, sodyum ve potasyum gibi birçok farklı minerali içerisinde barındıran portakal balı, düzenli tüketilmesi gereken bir üründür.
  • Diğer ballar gibi portakal balı da yaraların iyileşmesine son derece yardımcıdır. Doğru şekilde kullanıldığı takdirde yaraların ortaya çıktığı dokular iyileşmekte ve aynı zamanda o bölgedeki derinin nemlendirilmesi de sağlanmaktadır.
  • Vücutta ortaya çıkacak ve insan sağlığına ciddi anlamda zarar verebilecek olan bakterilerin oluşumunu engellemek isteyenler de yine portakal balı tüketmelidir. Portakal balı genel olarak başta Salmonella enterica olmak üzere Escherichia coli gibi bakteriler üzerinde oldukça olumlu etkilere sahiptir.
  • Yatmadan önce ılık süt ile beraber tüketilmesi durumunda sakinleştirici özelliğini ortaya çıkartmayı başarır.
  • Soğuk algınlığından ötürü boğazında tahriş olan kişiler harici olarak portakal balının içerine az miktarda limon suyu ekleyerek tüketebilirler.

Portakal balı ne kadar tüketilmeli

Portakal balı nın fiyatı ne kadar

*** İçerik 2471 defa incelenmiştir.
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Bal Donar Mı?

Bal Donar Mı?

okuma sayısı 7314 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1251 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 2744 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 1378 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa