Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Hakiki Bal Testi

Hakiki Bal Testi

Başta vitaminler ve enzimler olmak üzere insan vücudu için son derece gerekli olan birçok elementi içerisinde barındıran bal içerisinde insanların sağlıklarına zararlı hiçbir madde bulunmamaktadır. Fakat uzun zamandır pek çok konuda olduğu gibi bal konusunda da ne yazık ki hile durumları ortaya çıkmaya başladı. Var olan bu durum ile beraber ise balların içerisine hammadde olarak glikoz şurubu eklemesi yapıyorlar. Ortaya çıkan bu durum sonucunda da aslında insanlara oldukça faydalı olan bal faydadan ziyade zararların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Şimdilerde ise bunu bilen insanların büyük bir kısmı satın aldıkları ballara test yaparak bu balların gerçek mi yoksa glikoz içerikli mi olduğu ile alakalı bilgilere net sahip olmak istiyorlar. Bu durumda ise devreye hakiki bal için yapılan testler giriyor.

Evde Yapabileceğiniz Hakiki Bal Testleri

  • Satın aldığınız balı yukarıdan akıttığınız zaman sürekli bir şekilde aşağıya doğru uzuyorsa bu bal gerçektir. Fakat bal kesik bir şekilde akma eğilimindeyse bal ne yazık ki sahtedir.
  • Bir bardak suyun içerisine bir çay kaşığı balı ekleyin. Eğer ki bal suyun içerisinde olduğu hali ile kalıyorsa gerçektir fakat çözünmesi durumunda bal sahtedir.
  • Bilinenlerin aksine gerçek bal soğuk havada donacaktır. Eğer ki soğuk bir ortamda bal donmuyorsa bal sahtedir.
  • Çiçek balları içerisinde yer alan polen miktarı ve çeşitliliği bakımından şekerlenme eğilimi göstermektedir. Buzdolabında uzun bir süre bekletilmesi durumunda ise tereyağı kıvamına gelecektir. Bunlar meydana gelmiyorsa bal sahtedir.
  • Kibrite bir miktar bal değdirdikten sonra kibriti yakmak istediğiniz zaman eğer ki yanmıyorsa bal sahtedir, gerçek bal kibrite değdirildikten sonra yanacaktır.
  • Kullanmak istediğiniz baldan bir miktarı kağıt havluya damlatın. Gerçek bal içerisindeki saf maddelerden ötürü emilmeyecektir, balın emilmesi onun sahte olduğunu gösterir.
  • Gerçek bal tadıldığı zaman 15 20 saniye daha tadı hissedilir, yenilen bal genizde doğru tadı vermiyorsa sahtedir.

Gerçek bal nasıl anlaşılır?

Balı Doğru İsimlerden Alın

Yalnızca kahvaltıların değil aynı zamanda sağlık için günün her öğününde tüketilebilmekte olan bal, böylesine fazla tercih edilmesinden dolayı da ortaya oldukça fazla sahtesinin çıkmakta olduğu bir besin türü. Dolayısıyla insanların kendileri ve sevdikleri için bal seçimi yaparken dikkatli olması son derece büyük bir öneme sahip. Çünkü sahte bal seçimi sonrasında ortaya ne yazık ki faydadan çok zarar çıkabilecektir.

Böylesi durumların ortaya çıkmasının engellenmesi adına ise bal seçimi yaparken dikkatli olmak önemlidir. Marmaris Balı, üretildiği ilk günden bu yana kalitesi ile insanlara gerçek balın aslında nasıl olması gerektiğini göstermeyi başarmaktadır. Üretilmekte olan çam balı ve çiçek balı gibi çeşitler tamamen arılar tarafından üretilerek gerçek üreticiden tüketiciye sunulmaktadır. Böylece insanlar akıllarında herhangi bir soru işareti olmadan bal tüketmenin keyfini çıkartabilirler.

tarih icon 13.07.2021 tarihinde eklendi
okuna sayısı 5771 defa görüntülendi
* Çok tercih edilen ürünlerimiz den sizin için seçtiklerimiz.
%12
Hakiki kekik balı 250 gr, gerçek kekik bal
okuma (4816)
Kekik Balı
70,00 TL
61,60 TL
%15
Hakiki kekik balı 850 gr, doğal bal
okuma (4508)
Kekik Balı
300,00 TL
255,00 TL
%12
Kekik balı 450 gr, hakiki bal kekik
okuma (3717)
Kekik Balı
150,00 TL
132,00 TL
%10
Kekik balı 50 gr tadımlık, hediyelik doğal bal
okuma (1757)
Kekik Balı
75,00 TL
67,50 TL
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1836 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3521 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 2066 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa