Siparişlerinizde 200 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal
doğal anason balıAnason
doğal lavanta balıLavanta

Püren Balı

%10
Meşhur Püren balı 500 gr hakiki bal
okuma (315)
Püren Balı
78,00 TL
70,20 TL
%15
Gerçek püren balı 850 gr, meşhur püren bal
okuma (206)
Püren Balı
135,00 TL
114,75 TL
%5
Püren balı 250 gr, gerçek püren balı
okuma (191)
Püren Balı
38,00 TL
36,10 TL

Püren balı nedir?

Tadının muhteşemliğinin yanı sıra faydaları da saymakla bitmeyen püren balı, birçok kişinin hakkında tam anlamıyla bilgi sahibi olmadıkları bir besin. Bu bala adını veren püren; Ege, Akdeniz, Karadeniz ve Trakya bölgelerinde tamamen doğal bir şekilde yayılış göstermekte olan bir çiçektir. Çiçekleri mor ve pembe renkli olup arılar için son derece zengin bir polen ve nektar kaynağı olarak da bilinmektedir. Püren balı tamamen kendine özgü bir aromaya sahiptir. Klasik bal tadına göre bir az daha acımtırak olup oldukça kıvamlı bir yapıda bulunmaktadır. Püren bitkisinin çiçeklerinden arılar tarafından toplanmış olan öz, bala vişne suyu tadını vermektedir. Püren balı dünyaca ünlü Anzer balından sonra üretimi az ve en değerli baldır. Hiçbir şekilde bozulmayan püren balı aynı zamanda boğaz yakmaz ve doğru şekilde saklanması ile de şekerleme yapmaz. Türkiye’de hakkında pek fazla bilgi sahibi olunmasa da püren balı Avrupa’da besin sektöründe ciddi bir yere sahiptir.

Püren balının faydaları nelerdir?

En iyi püren balı

Hali hazırda bal, doğru bir şekilde tüketildiği zaman insan vücuduna ciddi anlamda fayda vermekte olan bir isimdir. Oldukça değerli bir bal olan püren balı da yine doğru şekilde tüketecek olan kişilere pek çok fayda sağlamaktadır. Başlıca faydaları ise şunlardır;

Püren balı özellikleri

  • Kolesterol sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler; iki kaşık püren balı, çay ve toz tarçın ile beraber tüketilmesi durumunda vücuttaki kolesterol seviyesi yaklaşık olarak %10’a kadar düşmektedir.
  • Özellikle de kemik ve mide kanseri olan kişiler düzenli bir şekilde püren balı tüketmeleri halinde iyileşme süreci başarılı bir şekilde ilerleyecektir.
  • İştahı kapalı olduğunu düşünenler, içerisinde yer alan A, B, C başta olmak üzere diğer vitaminler ve mineraller sayesinde bu balın iştah açıcı etkisini görebilecektir.
  • Alerjik vakaların ortaya çıktığı durumlarda kişilere uygulanacak olan tedavilerin yanı sıra püren balı alternatif tedavi olarak da kullanılabilmektedir.
  • Romatizmal hastalıklar, hem ortaya çıkan ağrı durumu hem de insanların hareketlerini kısıtlamasından dolayı oldukça ciddi rahatsızlıklardır. Birçok kişi de bu rahatsızlığın tedavisi için doktorlar tarafından belirlenmiş olan tedavinin yanı sıra haricen de kullanabilecekleri şeyleri arıyorlar. Bu aşamada ise devreye püren balı giriyor. Haricen kullanımı sonrasında romatizmal rahatsızlıkların tedavisinde olumlu adımların atılması sağlanmış olur.
  • Vücutta kendini hissettiren ağrı durumu, insanların yaşam standartlarını ciddi anlamda düşürmektedir. Sürekli olarak ilaç kullanarak ağrıyı dindirmek istemeyen kişiler, püren balının özellikle de buharını koklamaları sonrasında kısa bir süre içerisinde ağrının dinmiş olacağını görebilirler.
  • Karaciğer yağlanması sorunu olan kişiler günlük olarak az miktarda püren balı tükettikleri takdirde yağlanma sorunu azalacaktır.
  • İdrar yolları rahatsızlıkları pek çok kişinin yaşadığı oldukça ciddi rahatsızlıklardan bir tanesi. Bu tarzdaki rahatsızlıkların giderilmesi için de püren balı oldukça olumlu etkilere sahiptir.

Püren balı ne kadar tüketilmeli

Her gıda da olduğu gibi fazla tüketim insan vucüduna için sıkntı olabilir. Özellikle belirli, kronik bir rahatsızlığı olanlar doktorlarını görüşeren püren balı tüketimi için bilgi alabilirler. Normal sağlıklı bir biray için kararında günlük olarak tüketmek fayda sağlayacaktır.

Püren balı nın fiyatı ne kadar

Doğal Püren Balı fiyatı

Ürünlerimiz için fiyatları indirimli olarak sunulmuştur. Aradığınız ucuz, kalitesiz bal değil ise ;) doğru yerdesiniz. Balın fiyatının biraz yüksel olması bu işten anlayanların bileceği bir durumdur. Püren balı fiyatı inceleyerek hemen online sipariş verebilirsiniz. Gerçek püren balının adresi marmarisbal.com!

Püren çiçeği

*** İçerik 213 defa incelenmiştir.
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi!" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Püren çiçeği balı

Püren çiçeği balı

okuma sayısı 601 defa görüntülendi
Çiçek balı mı çam balı mı?

Çiçek balı mı çam balı mı?

okuma sayısı 336 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
ssl paytr master visa