Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Kekik Balı

%12
Hakiki kekik balı 250 gr, gerçek kekik bal
okuma (4817)
Kekik Balı
70,00 TL
61,60 TL
%15
Hakiki kekik balı 850 gr, doğal bal
okuma (4508)
Kekik Balı
300,00 TL
255,00 TL
%12
Kekik balı 450 gr, hakiki bal kekik
okuma (3717)
Kekik Balı
150,00 TL
132,00 TL
%10
Kekik balı 50 gr tadımlık, hediyelik doğal bal
okuma (1757)
Kekik Balı
75,00 TL
67,50 TL
Kekik, genel olarak yemeklere tat katması amacı ile kullanılan bir baharat türü olarak bilinmektedir. Genusun beş farklı türü arasından nektarlı bir bitki olan kekik ağırlıklı şekilde kırsal bölgelerde yetişmektedir. Kekiğin bileşiminde “Timol” olarak adlandırılan uçucu bir yağ bulunmaktadır. Kekik balı ise faydaları her geçen gün çok daha fazla ortaya çıkmaya başlayan bir bal olarak ön plana çıkmaya başlamıştır. Oldukça fazla özelliği içerisinde barındıran bu bal aynı zamanda son derece şifalıdır. Kekik balının üretilmesi adına arılar saf kekik otu çiçeklerinin özlerini toplamaktadır. Ortaya çıkan bal şeffaf görünümlü, kekik kokulu ve buruk tatlıdır. Kendine özgü açık altın sarısı tonuna sahip olan kekik balı, enzim içeriği son derece zengin olan bir baldır. Daha önceki dönemlerde süzme kekik balının üretimi ile alakalı çok fazla çalışma yapılmadığı için fiyatı yüksek olsa da günümüzde artık çok daha uygun fiyata en iyi kekik balını bulmak çok daha mümkündür.

Kekik balı nın faydaları nelerdir

Gerek tat gerekse aroma bakımından oldukça güzel olan kekik balı, etkileyici tadının yanı sıra faydaları ile de insanların mutlaka tüketmeleri gereken ürünler arasındaki yerini de almayı başarmıştır. Kekik balının başlıca faydaları ise şunlardır;

Kekik balı ne ise yarar

 • Havaların soğumaya başlaması ile beraber pek çok kişinin karşı karşıya kaldığı en büyük sorunlardan biri öksürük ve grip. Kekik balı bağışıklık sistemini güçlendirmekle kalmıyor aynı zamanda grip ve öksürüğün kısa bir süre içerisinde iyileşmesini sağlıyor.
 • Cilt hastalıklarının iyileşme sürecini hızlandırmakta olan kekik balı aynı zamanda cildin nemlenmesini de sağlamaktadır.
 • Kilo almak isteyip bunu başaramayanlar günlük olarak kekik balı tüketmelidir. Çünkü kekik balı iştah açısı özelliğe sahiptir.
 • Bağırsak kurdu sorunu olanlar düzenli olarak kekik balı tüketmeleri halinde bunların düşürülmesi de sağlanmış olmaktadır.
 • Romatizmal hastalıklar insanların yaşam kalitelerini ciddi anlamda düşürmektedir. Kekik balı kullanımı ile beraber hem bu tarzdaki hastalıkların iyileşmesinin sağlanmasına yardımcı olunur hem de romatizmal ağrıların dinmesi sağlanır.
 • Midesinde ağır ya da şişkinlik sorunu bulanlar için kekik balı kullanımı beraberinde oldukça etkili sonuçları getirmiş olacaktır.
 • İç hastalıkların ortaya çıkması ile beraber kendini gösteren vücut terlemesi sorununun giderilmesi için de yine kekik balı etkili bir çözüm olmaktadır.
 • Baş ağrısı durumunda ise yine kekik balı tüketilebilir.
 • Göğüs yumuşatıcı ve nefes açıcı özelliğe sahip olan kekik balı, özellikle de sigara içenler tarafından tüketilmesi durumunda göğüs kısmının temizlenmesine yardımcı olur.
 • Zatürre ve bronşit gibi rahatsızlıkların geçmesinden sonra ciğerlerin temizlenmesi son derece önemlidir. Kekik balının düzenli olarak tüketilmesi ile beraber ciğerlerin temizlenmesi ile beraber kanda ortaya çıkan iltihabi durumların giderilmesine de yardımcı olduğu bilinmektedir.
 • Anti parazit özelliği bulunan kekik balı soğuk algınlığını kısa bir sürede girerir.
 • Yara iyileştirici özelliğe sahiptir.

Kekik balı ne kadar tüketilmeli

Yeme içmede herşeyin fazla tüketilmesi çok tavsiye edilmez. Bu sebep ile apartmadan kekik balının tüketmek gereklidir. Özellikle bir hastalığınız var ise de bunu doktorunuz ile paylaşarak bal tüketiminiz hakkında bilgi alınız. Günlük kekik balı tüketimi ortalama 60 ile 70 gr arasında olabilir. Bu tüketim miktarına kendi sağlık durumunuza göre değiştir, düzenlmeniz en doğrusudur. Doğal süzme kekik balı nereden alınır, aklınızda ki soru için doğru cevap Marmaris Bal Tarım dır. ;)

Kekik balı nın fiyatı ne kadar

En iyi süzme kekik balı

Doğal ve hakiki kekik balı için Marmaris Bal Tarım doğru adresdir. Üreticiden direk elde edilen ballar sofranıza gelmektedir. Marmaris Bal ailesi olarak üretici bilgilerimizi de sailer ile paylaşıyoruz. Kekik balı fiyatlarını ürünlerimizden inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.

*** İçerik 3452 defa incelenmiştir.
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Marmaris balı

Marmaris balı

okuma sayısı 7894 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1836 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3521 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 2066 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa