Siparişlerinizde 200 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal
doğal anason balıAnason
doğal lavanta balıLavanta

Çiçek balı mı çam balı mı?

Çiçek balı mı çam balı mı?

Bu kıyaslama genel olarak her zaman yapılır. Yani çiçek balımı çam balımı daha iyi diye aklımızda bir soru. Aslında genel olarak doğal olduktan sonra bal gerçekten insan için çok faydalı bir besindir. Daha sonra bal çeşitleri ise farklı faydalara sahiptir. Yani çiçek balında var olan bazı bileşimler çam balında yoktur. Tam tersi de aynı şekil de çam balının fayda sağladığı bazı şeyler için çiçek balı faydalı olmaya bilir. Bu sebeple çiçek ve çam balını ayrı değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. Biz genel olarak bir kıyaslama yapalım artık çiçek balımı yoksa çam balımı karar sizin olsun.

Çiçek balımı çam balımı daha iyi

Öncelikle içerdikleri şeker oranında bahsedelim ki çok bariz farklardan birisidir. Çam balı çiçek balına göre çeker oranı çok daha düşüktür. Hatta doğal çam balında şeker yoktur diyebiliriz. Bu sebep ile çam balını şeker hastalarına önermektedirler. Buna karşın çiçek balı içerisinde şeker oranı yüksek olduğundan yerken dikkat etmek, günlük çiçek balı tüketimini belirli bir sınır üzerine çıkarmamak doğru olacaktır.

Çiçek balının faydaları

Çiçek balı sindirim sistemi için daha etkili iken çam balı bağışıklık sistemimiz için daha çok önerilen bal çeşidi arasındadır. Çiçek balının başka bir faydası iltihaplanmayı önlemede etkilidir. Çam balının faydası ise öksürük, grip vb hastalıklar için son derece etkili bir koruma sağlar. Hatta son dönemde dünyada ve ülkemizde de yaşanan kovid salgını içinde çam balı tüketimi ek takviye sağlayacaktır. Bir araştırmaya göre salgın döneminde bal tüketimin çok fazla arttığı görülmektedir. çam balı mı çiçek balı mı daha faydalı

Çam balının faydası

Çam balı vücutta var olan yaralı hücrelerin çoğalmasını destekler. Çiçek balının damar tıkanıklığı yaşanma riskini azaltıcı etkisi vardır. Çiçek balının antibiyotik özelliği varken çam balının anti bakteriyel özelliğe sahip olduğu bilinmektedir.

Aslında yazımızı toparlayacak olursak her iki bal da vitamin ve şifa kaynağı. İkisinden birini tercih etmek yani sadece birini tüketmek yerine dengeli olarak her ikisini de tüketmek en doğrusu olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bizde tüketeceğiniz balın kalitesi ve doğal olmasıdır. Yani maalesef diyorum çünkü piyasada şekerden veya sentetik kimyasal olarak üretilen ballar vardır. Lütfen bunlara dikkat edin fayda sağlayacağınız düşünerek çok da ucuza aldığınız bal tam tersi sizi fayda değil zarar verebilir. Bu sebep ile doğal bal tüketmeye, güvenilir yerlerden alışveriş yapmaya özen gösteriniz. Marmaris Bal Tarım bunun hassasiyetinde olarak he zaman önceliği sağlık olmuş ve bal çeşitlerimizi direk üreticilerimiz ile görüşerek alıp sizlerin sofrasına güvenle göndermekteyiz. Ortak üreticilerimizin yazı sıra Marmaris Bal Tarım olarak kendimize ait kovanlarımız da ürettiğimiz balları sizeler için özenle hazırlamaktayız. Yani biz aracı bir firma değil üretici, işin mutfağında olan güvenilir bir firmayız.

* Çok tercih edilen ürünlerimiz den sizin için seçtiklerimiz.
%16
Hakiki çiçek balı 850 gr, gerçek bal
okuma (520)
Çiçek Balı
120,00 TL
100,80 TL
%5
Çiçek balı 250 gr, gerçek çiçek balı
okuma (411)
Çiçek Balı
34,00 TL
32,30 TL
%13
Üreticiden çiçek balı 500 gr doğal bal
okuma (406)
Çiçek Balı
70,00 TL
60,90 TL
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Marmaris Çam Balı Coğrafi İşaretli

Marmaris Çam Balı Coğrafi İşaretli

okuma sayısı 1394 defa görüntülendi
Süzme bal fiyatları

Süzme bal fiyatları

okuma sayısı 208 defa görüntülendi
1 yemek kaşığı bal kaç kalori?

1 yemek kaşığı bal kaç kalori?

okuma sayısı 44 defa görüntülendi
Hakiki bal fiyatı

Hakiki bal fiyatı

okuma sayısı 80 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
ssl paytr master visa