Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Püren çiçeği balı

Püren çiçeği balı

Püren nasıl bir bitkidir? Püren aykırı bir bitkidir denir. Çünkü sonbaharda çiçek açar. Çalı şeklinde 45 – 80 cm boylarında maki alanlarda yetişir. Püren çiçeği ekim, kasım aylarında çiçek açar, püren çiçekleri açık pembe renklidir. Çok hoş bir kokusu vardır. Püren çiçeğinin idrar yollarından rahatsızlığı olanlara iyi geldiği bilinir. Püren çok güzel bir nektar kaynağıdır bu sebep ile arılar için önemli bir kaynaktır. Polen bakımından oldukça zengindir. Kendine özgü bir kokusu ve araması vardır.

Püren bitkisi neye iyi gelir?

Püren çiçeğinin idrar yolu enfeksiyonlarına ve diğer rahatsızlıklara iyi gelir. Böreklerde kum ve taş olanların da sıklıkla tükettiği ve şifa gördüğü bilinir. 

Püren balı ne demek?

Balın hammaddesi olan, arıların topladığı nektarlardır. Püren çiçeği polen bakımından çok zengin olduğu için, arılar için iyi bir nektar kaynağıdır. Püren çiçeklerinin bulunduğu yerlerde üretilen ballar bu çiçeklerden elde ettikleri nektarlar ile bal yapmaktadır ve ortaya çok lezzetli ve faydayı püren balı çıkmaktadır. Püren balının aroması son derece güçlüdür ve mineraller, vitaminler açısından çok zengindir.

Püren balı fiyatı ne kadar?

Püren çiçeği nerede yetişir

Ege ve akdeniz ile Karadenizin kıyı şeridi boyunca doğal olarak yetişebilir. Püren çiçeği farklı isimlerle de bilinir. Halk arasında funda, püren ve süpürge çalısı gibi adlar ile de adlandırılır. Çiçeklenme dönemi Temmuz ve Kasım aylarının arasında olduğu için, arıların kışa hazırlanmaları için önemli nektar kaynakları arasındadır.

Püren Balı neye yarar?

tarih icon 04.09.2021 tarihinde eklendi
okuna sayısı 8462 defa görüntülendi
* Çok tercih edilen ürünlerimiz den sizin için seçtiklerimiz.
%10
Meşhur Püren balı 450 gr hakiki bal
okuma (5010)
Püren Balı
135,00 TL
121,50 TL
%15
Gerçek püren balı 850 gr, meşhur püren bal
okuma (4653)
Püren Balı
260,00 TL
221,00 TL
%10
Püren balı 250 gr, gerçek püren balı
okuma (2626)
Püren Balı
68,00 TL
61,20 TL
%10
Püren balı 50 gr tadımlık, hediyelik doğal bal
okuma (1927)
Püren Balı
65,00 TL
58,50 TL
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Marmaris Çam Balı

Marmaris Çam Balı

okuma sayısı 6539 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1688 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3275 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 1927 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa