Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Petek Bal Nasıl Saklanır

Petek Bal Nasıl Saklanır

Bal, sofraların vazgeçilmez besinleri arasında yer alıyor. Sahip olduğu faydaları ile büyük ya da küçük herkesin tüketmekte olduğu bal, günümüzde farklı formlarda kullanıcılarına sunuluyor. Her ne kadar oldukça uzun süreler boyunca dış etkenlere karşı dayanıklı olsa da gerekli detayların üzerinde durulmaması ile beraber ne yazık ki balın kalitesinde ciddi anlamda düşüşler gözlenebilmektedir. Böylesi durumların ortaya çıkmaması adına petek bal nasıl saklanır sorusuna en iyi şekilde cevabın alınması oldukça önemlidir.

Petek bal nerede saklanır

Arıların ballarını depolamak veya yavrularını büyütebilmek adına bal mumundan hazırlamış olduğu yapı bal peteği olarak adlandırılmaktadır. Arılar tarafından özel olarak üretilen bu petekler altıgen yapıya sahiptir. Bal peteğinin yapısında sadece bal mumu yer almamaktadır. Bununla beraber daha az miktarda da olsa dahi propolis, polen ve arı sütü de bulunmaktadır. Dolayısıyla petek bal nasıl saklanır diye araştırma yaparken de görülebileceği üzere bu aşamada önemli olan şey doğru koşulları sağlamaktır. Aksi halde bal besin değerini kaybetmeye başlayacaktır. Petek balın saklanacağı kaplar son derece önemlidir. Kimi insanlar balı çıtasından ayırdıktan sonra parçalara bölerek saklamayı tercih ederler. Bu aşamada önemli olan şey ise bu parçaların koyulacağı kap. Petek bal asla metal kaplara koyulmamalıdır. Cam kavanozlara koyulup kapağın ağzının hava almayacak şekilde kapatılması ile beraber uzun süreler boyunca korunması sağlanacaktır. Süzme bal nasıl saklanmalı, konusuda farklı.

Petek bal ne kadar dayanır

HEMEN İNCELE Superonline internet paketleri *Hızlı ve Uygun İnternet Kampanyaları

Reklam

Aynı zamanda bal donma ortaya çıkabildiği için eğer ki petek bal güneş ışığının altında kalırsa petekte bulunan nem ve su direkt olarak bala geçecektir. Bundan dolayı da petek bal nasıl saklanır sorusuna verilecek ilk cevap balın güneş ışığına maruz bırakılmadan cam kavanozlara koyulmasıdır. Düşünülenin aksine kaliteli ve gerçekte bal donma ve şekerlenme durumu ortaya çıkabilmektedir. Balın içerisinde bulunan doğal şeker molekülleri kristalize olabilmektedir. Eğer ki bal birkaç kere donup tekrardan da akışkan hale gelecek olursa bal ne yazık ki eski kalitesini kaybedecektir. Bundan dolayı da bal ne buzdolabına ne de güneş ışığına bırakılmalıdır. En iyisi oda sıcaklığında muhafaza edilmesidir.

Petek bal tüketilmek istendiği zaman hepsinin çıkartılması yerine mümkün olduğu kadar yalnızca tüketilecek oranda balın alınması önemlidir. Petek bal saklama kabı araştırması yapan insanların da görebilecekleri üzere ocak, soba ve fırın gibi yerlerin yanında olacak bal aşırı ısınacak ve besin değerini kaybedecektir. Dolayısıyla sıcaklık kaynağı olan yerlerin yakınlarına petek bal koyulmamalıdır. Hakiki olduğu kanıtlanmış olan petek bal belirtilen koşullarsa saklandığı zaman çok uzun zamanlar boyunca herhangi bir sorun olmadan besin değeri kaybolmadan korunmayı başaracaktır. Düzenli olarak tüketilecek olan petek balı, sezonluk olarak alınıp tüketilirse çok daha iyi olacaktır. Böylece petek balından çok daha iyi sonuçlar almak da mümkün hale gelecektir.

Petek bal buzdolabına konur mu?

Süzme bal nasıl saklanır?

tarih icon 01.10.2021 tarihinde eklendi
okuna sayısı 9453 defa görüntülendi
* Çok tercih edilen ürünlerimiz den sizin için seçtiklerimiz.
%15
Doğal Marmaris çam balı 850 gr
okuma (9118)
Marmaris Çam Balı
241,00 TL
204,85 TL
%10
Doğal Marmaris çam balı 450 gr, meşhur marmaris çam balı
okuma (5388)
Marmaris Çam Balı
114,00 TL
102,60 TL
%10
Çam balı tadımlık, hediyelik 50 gr doğal bal çeşitleri
okuma (4568)
Marmaris Çam Balı
65,00 TL
58,50 TL
%10
Marmaris çam balı, hakiki 250 gr marmaris çam balı
okuma (4233)
Marmaris Çam Balı
64,00 TL
57,60 TL
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Petek Bal Nasıl Saklanır

Petek Bal Nasıl Saklanır

okuma sayısı 9453 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1836 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3521 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 2066 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa