Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Propolis

%10
Gerçek doğal propolis 20 gr
okuma (5811)
Propolis
125,00 TL
112,50 TL

Propolis faydası son yıllarda propolis bilinirliği ve buna bağlı olarakta tüketimi artmıştır. Peki propolis neye iyi gelir yada ne işe yarar? Öncelikle bağışıklığınızı güçlendirir, yaraların hızlı iyileşmesine yardımcı olur ve kemik sağlığınıza iyi gelir. Propolis antioksidan ve antimikrobiyal özelliğe sahiptir.

Propolisi arılar kovanların emniyetini ve hijyenini sağlamak için kullanırlar. Bir tür reçinedir, rengi koyu kahverengi dir ve kendine özgü kokusu vardır. Arı poleninden değişik, daha zengin bir bileşime sahiptir. Eskiden de insanlarca değişik enfeksiyonların tedavisinde ve ilaç olarak kullanılmıştır. Günümüzde de pek çok çalışma yapılmış ve yapılmaya devam ediyor.

Propolis nedir, nasıl kullanılır? 

Birçok kişi arıların yalnızca ürettikleri balların insan yararına faydası olduğu düşüncesine sahipler. Gerçekte ise bu konuda en ufak bir araştırma ile dahi arıların aslında ne kadar yararlı şeyleri ortaya koyduklarını görebilirler. Propolis de bunlardan bir tanesi. Bitkilerin sap, yaprak ve tomurcuklarından arılar tarafından toplanılan reçinemsi maddelere propolis adı verilmektedir. Normalde arılar propolisi kovanlarının sterilizasyonu sağlamak ve mikropları yok etmek için kullanırlar. Petek gözlerini ilk olarak propolisle kapladıktan sonra buralara yumurta, arı sütü, polen ya da balı koyarlar. Bu sayede de arıların koydukları ürünler kovanda bozulmadan saklanmış olur. Propolisin ham hali insanların tam olarak sindirebileceği bir yapıda değildir. Bundan dolayı farklı formlarda doğal propolisten üretilen ürünlerin tüketilmesi gerekmektedir. Tüketilecek propolisin analiz raporları incelenmeli ve sağlığa zararlı kalıntı içermediğine de mutlaka dikkat edilmelidir. Propolisin kullanım dozu pek çok faktöre göre değişim gösterdiği için öncesinde mutlaka doktora danışılmalıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıktığı üzere propolisin insan sağlığına da ciddi anlamda yararları bulunmaktadır.

Propolis faydaları nelerdir?

 • Bağışıklık savunması adına güçlü bir destek arayanların düzenli olarak Propolis tüketmeleri gerekmektedir.
 • Kış hastalıklarına karşı direnç sağlamak isteyenler için ideal çözümler arasında kendine yer bulmaktadır.
 • Oldukça güçlü bir antioksidan olup hücresel koruma ve sağlık adına kanıtlanmış olan antioksidan aktiviteyi sağlamaktadır.
 • Yaş ilerlemeye başladıkça vücudun ihtiyacı olanların ona verilmesi adına propolis son derece önemlidir.
 • Antiinflamatuar yani iltihap giderici özelliği sayesinde vücudunda enfeksiyon oluşumu kişiler bu sorunun çok daha kolay ortadan kalkması adına düzenli olarak propolis tüketebileceklerdir.
 • Oldukça etkili dezenfektan özelliği olmasından dolayı propolis; mantarlara, virüslere ve bakterilere karşı son derece etkilidir.
 • Egzama, sivilce tedavisi ve mantar enfeksiyonları üzerinde oldukça başarılı faydaları olmasından dolayı rahatlıkla tüketilebilir.
 • Ağrı kesici özelliğe sahip olmasından dolayı vücuttaki ağrılar ve baş ağrısında ağrının hafifletilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Toksik bir yapıya sahip olmamasından dolayı kullanımı sonrasında kişinin vücudunda ekstradan bir yük oluşturmayacaktır.
 • Mide – bağırsak enfeksiyonu, diş eti problemleri, boğaz ağrısı gibi durumlarda propolis kullanımı tedaviye ciddi anlamda yardımcı olacaktır.
 • Sağlıklı kolesterol seviyelerini destekler ve kan basıncı seviyelerini düşürerek kalp damar sağlığına olumlu katkıları olmaktadır.
 • Ciltte tahriş, iltihaplanma ve yanık gibi sorunlarda propolis kullanılabilmektedir.
 • Cildi yeniler, nemlendirir ve çok daha genç bir görünüme ulaşmasına yardımcı olur.
 • Antiviral ve antimikrobiyal etkilere sahip olmasından dolayı sivilce oluşumunu engellerken bakterileri de öldürür.
 • Dışarıdan cilde propolis uygulaması yapılması sonrasında yaraları tedavi eder.
 • Yapılmış olan araştırmalar sonucunda da görülebileceği üzere propolis belirli kanserlerin tedavisinde de önemli bir role sahiptir. Kanserli hücrelerin çoğalmasını engellerken hücrelerin kanserli olma ihtimalini azaltır. Aynı zamanda kanserli olan hücrelerin birbirlerine sinyal göndermesini de bloke eder.

Propolis nedir? Propolis antibiyotik midir?

Bunun ile ilgili yazılarımızı yukarıda ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz. Propolis fiyatları hakkında da ürünlerimizi inceleye bilirsiniz.

Propolis fiyatı

*** İçerik 917 defa incelenmiştir.
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Hakiki Bal Testi

Hakiki Bal Testi

okuma sayısı 5466 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1551 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3034 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 1784 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa