Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Polen

%10
Gerçek polen 150 gr
okuma (4383)
Polen
50,00 TL
45,00 TL
%12
Hakiki polen 100 gr
okuma (3388)
Polen
30,00 TL
26,40 TL

Polenin faydası Antibiyotik özelliği ile bağışıklık sistemini güçlendirir. Polen cildi korur, hücrelerin yenilenmesinde görev alır, antioksidan özelliği sayesinde vücudun dinç kalmasına yardımcı olur. Polen ne işe yarar diye soranlar için bir diğer önemli faydası, sindirim sistemimizin sağlıklı bir şekilde çalışmasına katkı sağlar, enzim bakımından oldukça zengindir. Kanda ki alyuvar sayısının yükselmesini sağlar, kanın pıhtılaşması, kalp krizi ve felç gibi durumların meydana gelmesine engel olur. Doğal olarak enerji verici özelliğe sahiptir. Prostat kanserine yakalanma riskini düşürür. Prostat hastalığı yaşayanlar için önemli bir fayda sağlar.

Polenin faydaları

Arıların beslenme amacı ile kullandıkları temel besin maddesi olan polen, temelde çiçekli bitkilerde yer alan erkek üreme hücresidir. İşçi arıların bitkilerden nektarları toplaması esnasında üzerilerine yapışan polen tozları bir taraftan onların besin kaynakları olurken diğer yandan da bitkilerde çiftleşmenin olmasını sağlamaktadır. Her ne kadar asıl kaynak bitkiler olsa da arılardan toplanmalarından dolayı arı poleni olarak da adlandırılırlar. Arılar polenleri toplarken farklı bitkileri dolaşmaktadır. Bundan dolayı da arı poleninin sahip olduğu içerik önemli oranda değişkenlik göstermektedir.

Polen ne işe yarar?

Genel olarak polen ağızdan alınabileceği gibi cilt üzerine de uygulama yapılabilmektedir. Ağızdan alınması halinde bağışıklık sisteminin uyarılmasına yardımcı olurken cilde uygulandığı zaman da yaraların iyileşmesini hızlandırmaktadır. Polenin kullanım dozu ise başta kullanacak kişinin yaşı olmak üzere genel sağlık durumuna ve çevresel faktörlere bağlı olarak değişim göstermektedir. İlk defa tüketecek olan kişilerin herhangi bir alerjik reaksiyon ile karşı karşıya kalmamak adına daha ufak miktarlarda tüketilmeye başlanması daha doğru olacaktır. Bununla beraber 12 yaşından küçük çocuklar polen tüketmek istiyorlarsa, tüketim öncesinde mutlaka doktora danışılmalı ve onun belirleyeceği ölçülere sadık kalınarak tüketilmesine özen gösterilmesi gerekmektedir.

Polenin faydaları nelerdir?

 • 250’den fazla aktif bileşen içermekte olan polen; karbonhidrat, yağ, protein, vitamin, enzim, mineral ve antioksidan bakımından son derece zengin biyolojik bileşenleri içerisinde barındırmaktadır. Besin bileşimi ise topladıkları bitkilere ve mevsime göre farklılık gösterir.
 • Yüksek oranda antioksidan içermesinden dolayı kullanan kişiyi serbest radikallerin yanı sıra kronik hastalıklardan da korumaktadır.
 • Kolesterol ve yüksek kan lipitleri gibi kalp hastalıklarına dair risk faktörlerini ciddi anlamda düşürür.
 • Karaciğerin işlev kapasitesini arttırırken aynı zamanda bu organdaki toksik maddelere karşı koruma sağlar.
 • Alerjilerin şiddetini azaltırken birkaç zararlı bakteriyi öldürebildiği de yapılan araştırmalar sonucunda belirlenmiştir.
 • Yaraların onarılmasında hızlandırıcı bir etkiye sahip olan polen, bununla beraber antimikrobiyal özelliğe sahip olması ile de enfeksiyon oluşumunu engeller.
 • Menopoz durumunda ortaya çıkan sıcak basması gibi şikâyetlerde polen kullanımı etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bununla beraber o dönemlerde kendini gösteren yüksek kolesterol seviyesini düşürerek kolesterol dengesini de korumaktadır.
 • Kalsiyum, demir ve fosfor içeren polen, bunların geri emilimini ve vücuttaki kullanımını arttırmaktadır. Bununla beraber metabolizmayı da hızlandırmaktadır.
 • Birçok kişi için polen tüketimi son derece güvenli olup diyet listelerine eklenerek başarılı sonuçların ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.
 • Düzenli bir metabolizmaya sahip olunmasını sağlar.
 • Her ne kadar çok daha fazla bilimsel araştırma yapılması gerekli olsa da polen, birkaç kanser riskinin azaltılmasını sağladığı deneysel şekilde gösterilmiştir.
 • Bağışıklığı güçlendirmesi ve bakterilerin ölmesini sağlamasından dolayı kullanan kişinin hastalıklardan korunmasını sağlar.
 • Vücutta iltihap oluşumunu önleyecek farklı bileşenlere sahiptir.

Gerçek doğal polen fiyatı ne kadar?

*** İçerik 974 defa incelenmiştir.
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Püren çiçeği balı

Püren çiçeği balı

okuma sayısı 8463 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1688 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3275 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 1927 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa