Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal
Anasayfa  »  Bal Çeşitleri  » 

Lavanta balı ürünlerimizin şişeleme çalışması devam etmektedir.

 

Çiçek balları arasında kendine yer bulan lavanta balı, pek çok kişinin hakkında tam olarak bilgi sahibi olmadığı bal çeşitlerinden bir tanesi olarak da bilinmektedir. Özellikle de son dönemlerde lavanta balı üretiminin artmaya başlaması ile beraber pek çok kişi bu bal ile alakalı araştırmalarını sıklaştırmaya başladı. Bu bal genel olarak lavantaların bulundukları bölgeye yerleştirilmiş olan arı kovanlarının bitkideki nektarı toplaması ile ortaya çıkarttıkları oldukça hoş kokulu ve açık renkli bir bal türüdür.

Çiçek balı kategorisi içerisinde yer almakta olan bu bal, yalnızca kokusu ile dahi kendini diğer bal çeşitlerinden ayırmayı başarmaktadır. Lavanta balının her geçen gün daha popüler hale gelmeye başlaması ile beraber bu balı kullanıcılara sunduğu söyleyen birçok isim olsa da insanların mümkün olduğu kadar doğal olarak üretilen balı onlara sunan isimler arasından seçimini yapması gerekmektedir. Böylece alacakları bal hem tat hem de faydalarını sunması bakımından en iyilerini vermeyi başaracaktır.

Lavanta Balının Faydaları

 • Vücudun ihtiyaç duymakta olduğu savunma sisteminin geliştirilmesini sağlayan lavanta balı aynı zamanda mikroplara karşı da oldukça yüksek anlamda koruma sağlamaktadır.
 • Tansiyon konusunda sorunu olan kişiler özellikle de hipertansiyondan muzdarip olanlar düzenli olarak lavanta balı tüketerek tansiyonlarını dengelerler.
 • Diğer lavanta ürünlerinde olduğu gibi lavanta balı da uyku sorunu yaşamakta olan kişilerde kendini göstermiş olan uyku bozukluklarının tedavisi esnasında son derece etkili sonuçları beraberinde getirmektedir.
 • Başta baş ağrısı olmak üzere migren, romatizma ağrıları ve eklem ağrıları gibi pek çok ağrı türünün hafifletilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Ciltte ortaya çıkan sivilce ve yaralar ortaya kötü görüntünün çıkmasına neden olabilmektedir. Böylesi sorunu olan kişiler bölgeye lavanta balı tatbik etmeleri durumunda ortaya çıkmış sorunun giderilmesini sağlayacaklardır.
 • Düzenli bir şekilde cilde uygulanacak olan lavanta balı cildin nem dengesini koruyacak ve çok daha sağlıklı bir görünümün ortaya çıkmasını sağlayacaktır.
 • Cildinde yanıkları olan kişiler yanıklarına lavanta balı sürerek iyileşme sürecini hızlandırabilirler.
 • Kurdeşen, sedef, egzama, deri lekeleri, güneş lekeleri gibi dermatolojik cilt sorunlarına karşı lavanta balı kullanmak beraberinde etkili sonuçları getirmiş olacaktır.
 • Yazın çok daha fazla ortaya çıkmakta olan sivrisineklerin ısırıklarının ortaya çıkartmış olduğu etkinin hafifletilmesi adına ısırığın olduğu bölgeye lavanta balı sürülmelidir.
 • Bağırsağında ve midesinde sorun olanlar için lavanta balı oldukça faydalıdır. Mide ekşimesi, gaz, idrar sorunları için lavanta balını insanlar gönül rahatlığı ile kullanabilirler.
 • Yüksek oranda enerji vermesinden dolayı tüketilmesi halinde kişi kendini çok daha zinde hissedeceklerdir.
 • Üst solunum yolu enfeksiyonu, nezle, grip, bronşit ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda lavanta balını tüketmek hastalığın çok daha kısa bir sürede atlatılmasını sağlar.
 • Karaciğer yetmezliği, Hepatit B ve Hepatit C sürecinde de kullanan kişiye ciddi anlamda yarar sağlamaktadır.

Lavanta balı fiyatı

*** İçerik 1392 defa incelenmiştir.
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Süzme bal fiyatları

Süzme bal fiyatları

okuma sayısı 4264 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1688 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3275 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 1927 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa