Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Arı Sütü

%10
Hakiki doğal arı sütü 80 gr
okuma (3141)
Arı Sütü
130,00 TL
117,00 TL
Arı sütünün faydaları, arı sütü nedir? Arıların kraliçe arı yetiştirmede ve yavruların beslenmesinde kullandıkları çok zengin içeriğe sahip bir salgıdır. Arı sütü neye iyi gelir, Kan basıncını düzenler Cildiniz için mükemmeldir, Sinir sistemini uyarıcı etkisi vardır, Erkekler de testosteronu artırıcı etkisi büyüktür, sindirim sistemi sağlığını destekleyici özelliği vardır, Libidoyu artırıcı etkisi olduğu bilinir, vücudumuzdaki hücreleri yeniler. Arı sütünde 17 farkı amino asit vardır, kalsiyum, bakır, demir, fosfor, silikon, sülfür ve potasyum gibi çeşitli besin ve minerallerce aynı zamanda B vitaminince de zengindir.

Arı sütü nedir faydası

Arıların üretmekte olduğu arı sütü, temelde yavru arıların beslenmesinde ve kraliçe arının yetiştirilmesinde kullandıkları oldukça zengin bir içeriğe sahip salgıdan meydana gelmektedir. Bilineceği üzere arılar yumurtlama yoluyla üretmektedirler. Bundan dolayı üretmekte oldukları bu besin klasik sütten çok daha farklı bir üretim sürecinin sonucunda ortaya çıkmaktadır. Arı sütü, arının yutak üstü bezleri aracılığı ile salgılanması sonrasında üretilmektedir. Rengi süte benziyor olsa da kıvam olarak çok daha yoğun bir yapıya sahiptir. Görünüm anlamında kremaya benzeyen bu besin kimi zaman kraliyet jeli adı ile de bilinmektedir.

Zengin bir içeriğe sahip olmasından dolayı arı sütünün oldukça dikkatli bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle de kronik rahatsızlığı bulunan ve arı ürünlerine karşı hassasiyeti olan kişilerin tüketim aşamasında dikkatli olmaları son derece önemlidir. Aynı zamanda emzirmekte olan annelerin, hamilelerin ve küçük çocukların da arı sütü kullanmadan önce uzman görüşü almaları büyük önem taşımaktadır. Arı sütü oldukça yoğun bileşenler içermektedir. Bundan dolayı da tadı tatlı, ekşimsi ve keskindir. Dolayısıyla kimileri arı sütünü sade bir şekilde tüketebilirken kimileri ise tadından dolayı bu ürünü farklı besinler ya da bal gibi ürünlerle beraber karışım olarak tüketebilirler. Bu sayede de çok daha lezzetli bir şekilde bu ürünü tüketebiliyorlar. Arı sütünün elde edilişi bakımından son derece değerli bir ürün olmasından dolayı gerek korunması gerekse üretim ve saklama koşulları bakımından oldukça değerli bir üründür.

Arı sütü fiyatı

Arı ürünü olan arı sütünün güncel fiyatı ürünlerimizden inceleye bilirsiniz. Farklı gr larda satılan arı sütü fiyatı ve diğer bilgileri. Bununla beraber ne yazık ki kimi arıcılar arı sütü miktarını çok daha fazla arttırmak amacı ile arı sütünü pek çok farklı maddeler ile birleştirme yoluna gidebilmektedir. Dolayısıyla arı sütü alarak kullanmak isteyen kişilerin mutlaka araştırmalarını doğru şekilde yapmaları gerekmektedir. Her ne kadar artık açık bir halde de arı sütü satışı yapılıyor olsa da bu aşamada mutlaka dikkatli olunmalıdır. Çünkü açık olarak satılan arı sütlerinden ziyade mümkün olduğu kadar gerekli testlerden geçmiş ambalajlı ürünler tercih edilmelidir. Bu sayede doğallığı ile alakalı herhangi bir sorunla karşılaşılmadan çok daha güvenli bir şekilde tüketim işlemi gerçekleştirilmektedir. Arı sütü asla oda sıcaklığında saklanmamalı, ya küçük ambalajlarda soğutucuda saklanılıp tüketilecek kadarı çıkartılmalı ya da kurutulmuş şekilde saklanmalıdır.

Arı sütü faydaları

  • Antioksidan ve antienflamatuar etkilere sahiptir.
  • Kolesterol seviyesini olumlu şekilde etkileyerek kalp hastalığını riskinin azaltılmasına yardımcı olur.
  • Ciltte var olan yaraların iyileşmesine ve cilt onarımına etkili şekilde yardım eder.
  • Arı sütü içerisinde bulunan spesifik proteinler kan basıncının düşmesine ciddi anlamda katkı sağlar.
  • İnsülin duyarlılığını arttırmasından dolayı kan şekeri kontrolünü iyileştirebilmektedir.
  • Antioksidan özelliği sayesinde sağlıklı beyin fonksiyonlarını destekler.
  • Kimi yaşlanma belirtilerini azalttığı belirlenmiştir.
  • Bağışıklık sisteminin korunmasında katkıları bulunmaktadır.
  • Kadınlarda menopozun ortaya çıkarttığı kimi belirtilerin azaltılmasını sağlamaktadır.
*** İçerik 1574 defa incelenmiştir.
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Portakal çiçeği balı

Portakal çiçeği balı

okuma sayısı 4353 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1688 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3275 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 1927 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa