Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Anason Balı

%10
Anason balı 50 gr tadımlık, hediyelik gerçek bal
okuma (1258)
Anason Balı
65,00 TL
58,50 TL

Anason balı ürünlerimizin şişeleme çalışması devam etmektedir.

 

Anason Balı

Anason bitkisi genel olarak ilaç yapımında kullanılan bir bitki olarak da bilinmektedir. Sahip olduğu faydalardan dolayı bu bitki farklı formlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Anason balı ise çok fazla yararı içerisinde barındırıyor olsa dahi birçok insan tarafından tam olarak bilinmeyen bir bal çeşidi olarak biliniyor. Arıların anason bitkisinin çiçeklerinden almış olduğu polenlerden ve nektarlardan ortaya çıkarttığı bu bal, kendine özgü kokusu ve tadı ile yalnızca bir kere dahi tadanları kendine hayran bırakmayı da başarıyor.

Anason balı hakkında araştırma yapan insanların karşılarına bu aşamada çok fazla ismin çıkmaya başlaması son derece normal. Çünkü kendi ve sevdikleri için en faydalı ürünü satın almak isteyen kişiler bu konuda araştırmalar yapıyor. Bu aşamada önemli olan şey ise satın alınacak olan anason balı hakkında verilecek detaylar. Anason balının yalnızca kendine özgü tadı ve kokusu bulunmamaktadır. Aynı zamanda bu bal kristalize olabilen bir baldır. Yani diğer ballarda kristalize olma pek mümkün değilken anason balında son derece olası bir durumdur. Kullanıcılar, onlara balın üretimi ile alakalı geçerli belgeleri size sunan isimlerden anason balını satın alarak gönül rahatlığı ile tüketebilirler.

Geçmiş dönemlerde çok nadir bir bal türü olarak bilinen anason balı bundan dolayı oldukça yüksek fiyatlara insanlara sunuluyordu. Dolayısıyla birçok kişi ne kadar istemiş olursa olsun fark etmez bu balı satın alamıyorlardı. Şimdilerde ise doğal anason balı arayışına giren insanlar oldukça uygun fiyatlara bu balı satın alma imkanına sahip oluyorlar.

Anason Balının Faydaları

  • Midesinde gaz sorunu olanlar, anason balını düzenli olarak az miktarda tüketebilirler.
  • En ufak bir şey tüketirken bile midesinde ağrı hissi yaşayanlar, çeşitli ilaçları kullanarak bu durumun ortadan kalkmasını isterler. Ancak kullandıkları ilaçlar onlara kimi zaman istedikleri faydayı sağlamaz. Anason balı ise mide güçlendirici özelliği ile düzenli kullanım halinde faydasını ortaya koymaktadır.
  • Bebekli anneler belirli oranlarda anason balı tüketmeye devam etmeleri halinde sütlerinin çok daha fazla artmaya başlayacağını görebilecektir.
  • Anason balının Parkinson hastalığına kadar faydalı olduğu kanıtlanmıştır.
  • Yüksek tansiyon hastalığına sahip olanlar, bu balı tüketmeye devam etmeleri halinde tansiyonlarının dengeye ulaştığını görebileceklerdir.
  • Boğazda ortaya çıkan enfeksiyonların giderilmesini isteyenler anason balını ılık süt ile tüketilebilecekleri gibi direkt olarak da tüketebilirler. Böylece boğazda ağrı ve şişkinliğe neden olan enfeksiyon başarılı bir şekilde ortadan kaldırılmış olur.
  • Vücutta ortaya çıkan yaraların  iyileşme süreci kimi zaman oldukça uzun olabiliyor. Üstelik yaraların meydana geldiği derinin bulunduğu alanda ciddi anlamda bir kuruluk söz konusu hale geliyor. Anason balı ise bu aşamada faydasını ortaya koyuyor. Düzenli olarak bölgeye tatbik edilmesi halinde yarayı iyileştirecek ve o bölgenin doğal olarak nemlendirilmesini sağlayacaktır.
*** İçerik 1939 defa incelenmiştir.
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Petek Bal Nasıl Saklanır

Petek Bal Nasıl Saklanır

okuma sayısı 8928 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1250 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 2744 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 1378 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa