Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Çiçek Balı

Çiçek Balı

Konu bal olduğu zaman pek çok kişinin aklına öncelikli olarak muhteşem aroması ve kendine özgü tadı geliyor. Havaların ısınmaya başlaması ile beraber işçi arılar çalışmaya başlayarak lezzetli ve kahvaltıların vazgeçilmezleri arasında kendine yer bulmakta olan bal ortaya çıkmaktadır. Çiçek balı genel itibari ile bal denildiği zaman ilk olarak akla gelen bal çeşidi olarak biliniyor. Çiçeklerde bulunan nektarları bal arıları tarafından toplanır ve sonrasında kendi bünyelerinde olan enzimler ile karıştırarak yapısal değişikliğe uğratır. Bunun sonucunda da bal adını verdiğimiz tatlı ve doğal bir gıda maddesi ortaya çıkar. Çiçek balı yalnızca muhteşem bir aromaya sahip olmasından dolayı tercih edilmez. Bununla beraber insan vücudu için çok faydalı olan vitamin ve mineralleri de içermesinden dolayı da uzmanlar bal tüketilmesi gerektiğini devamlı olarak söylemektedir.

Çiçek Balının En Bilinen Faydaları Nelerdir?

Doğru bir şekilde tüketilmesi halinde çiçek balı içerisinde pek çok farklı faydayı barındırmaktadır. Başlıca faydaları ise şunlardır;

  • Düzenli olarak tüketilmesi durumunda vücutta bulunan zararlı hücreler yok edilmekte ve kansere zemin hazırlamakta olan sağlık sorunları da ortadan kaldırılmaktadır.
  • Ilık suya eklenerek tüketilmesi durumunda mide arındırılmakta ve bağırsaklardaki toksin birikmesinin önüne geçilmektedir.
  • Tamamen doğal şeker içeriğine sahip olan çiçek balını içeceklerinize ve yiyeceklerinize ekleyebilirsiniz. Böylece işlem görmüş şekerlerde olduğu gibi kanda bulunan şeker oranı artmayacaktır.
  • Bir miktar çiçek balı ile bir su bardağı ılık suyu karıştırıp içtiğiniz zaman vücudunuzda bulunan kötü kolesterolü düşürebilirsiniz. Bununla beraber düzenli olarak bu karışımı tükettiğiniz zaman kalp hastalıkları ile karşı karşıya kalma riskinizi de en az orana düşürecektir.
  • Ciltte meydana gelen deformelerin giderilmesini sağlayan çiçek balı aynı zamanda cilt salığını da korumaya yardım eder.
  • Çiçek balı antibiyotik özelliğe sahiptir. Dolayısıyla çiçek balını tüketmek bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

Çiçek Balı Nereden Alınmalıdır?

Ürünlerimiz : Çiçek balı fiyatı ve detaylar.

Günümüzde söz konusu çiçek balı olduğu zaman artık insanların karşılarına pek çok farklı isim çıkıyor. Böyle olunca da hem kendisinin hem de sevdiklerinin sağlıklarını korumak adına en iyi çiçek balını bulmak istiyorlar. Çünkü artık ne yazık ki üzerinde her doğal çiçek balı yazan bal gerçek bal olmuyor. İçerisinde yer almakta olan glikoz gibi yabancı maddelerden dolayı bal hem tat olarak istekleri yerine getirmiyor hem de sağlık anlamında insanlara çok ciddi anlamda zararlar verebiliyor. Bu tarzdaki olumsuz durumlar ile karşılaşmadan tamamen doğal bir çiçek balı almak isteyenlerin tercihi ise Marmaris balı olmalıdır. Tamamen doğal bir şekilde üretilmekte olan bu bal, arıların Marmaris’teki çiçeklerden topladıkları nektarların bir ürünüdür. Dolayısıyla insanlar akıllarında herhangi bir soru işareti olmadan bu balı alarak oldukça rahat bir şekilde tüketmeye başlayabilirler.

Çiçek balı fiyatı ne kadar?

Bal fiyatları ve detayalrı için ürünlerimizi hemen inceleye bilirsiniz. Marmaris çiçek balı fiyatları hakkında ayrıntılar.

tarih icon 17.07.2021 tarihinde eklendi
okuna sayısı 5026 defa görüntülendi
* Çok tercih edilen ürünlerimiz den sizin için seçtiklerimiz.
%15
Hakiki çiçek balı 850 gr, gerçek bal
okuma (9004)
Çiçek Balı
250,00 TL
212,50 TL
%10
Üreticiden çiçek balı 450 gr doğal bal
okuma (4888)
Çiçek Balı
135,00 TL
121,50 TL
%10
Çiçek balı 250 gr, gerçek çiçek balı
okuma (4646)
Çiçek Balı
69,00 TL
62,10 TL
%10
Çiçek balı 50 gr tadımlık, hediyelik gerçek bal
okuma (2094)
Çiçek Balı
65,00 TL
58,50 TL
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Kekik Balı Nasıl Tüketilir?

Kekik Balı Nasıl Tüketilir?

okuma sayısı 3640 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1836 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3521 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 2066 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa