Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Marmaris Çam Balı

Marmaris Çam Balı

Salgı balları söz konusu olduğu zaman öncelikli olarak insanların karşılarına çıkan tür şüphesiz ki çam balı dır. Genel olarak bal denildiği zaman insanların büyük bir kısmının aklına öncelikli olarak çiçek balları geliyor. Gerçekte ise çam balı gerek tadı ve kokusu gerekse insanlara vermekte olduğu faydaları ile beraber son dönemlerde pek çok kişinin araştırmalarını yoğunlaştırdığı bir bal çeşidi. Çam ağacı özsuyunu emmekte olan Basra adı verilmiş olan böceğin salgılarından üretilmiş olduğu için bu bal çam balı olarak adlandırılmaktadır. Bununla beraber çam balı ham bal olarak da kategorize edilmiş olan bir bal türüdür. Ham bal ise balın en doğal ve saf halidir. Hiçbir şekilde endüstriyel ve kimyasal süreçlerden geçmeden direkt olarak tüketiciye ulaştırılmaktadır.

Çam Balı Neden Diğer Bal Çeşitlerinden Farklıdır?

Genel olarak Marmaris çam balı ve diğer bal çeşitleri arasındaki en önemli farkların başında bu balın salgı balı olması gelmektedir. Bu balda hammaddeyi oluşturmakta olan malzeme çiçeklerin nektarları değil böceğin salgısıdır. Çam balının oluşmasında ön plana çıkan en önemli noktalardan bir diğeri ise çam ağacından gelmiş olan öz suyun besin değeri ile birlikte Basra böceğinin sahip olduğu protein ve enzimler karıştırılarak üretilmiş olan salgıdır. Sonrasında ortaya çıkan bu salgı da arılar tarafından işlenir ve böylelikle ortaya oldukça zengin içerikli ve lezzetli bir bal çıkmış olur.

Ürünlerimiz : Marmaris çam balı fiyatı ve detaylar.

Normal balların aksine Marmaris çam balı daha koyu renge sahip olan bir bal çeşidi olarak bilinmektedir. Hakiki bir çam balı kendine özgü aromatik bir kokuya sahip olmaktadır. Koklanıldığı zaman odunumsu kokusu ve çam reçinesi direkt olarak fark edilmektedir. Aynı zamanda çam balı hafif asidik bir özelliğe sahip olup pH değeri de düşüktür. Çiçek ballarına oranla çok daha geç kristalleşmekte ya da hiç kristalleşme durumu söz konusu olmadan çok uzun süreler boyunca dayanabilmektedir. Normalde söz konusu bal olduğunda akla gelen tatlılık oranı çam balı olduğu zaman değişim gösterir. Çünkü çiçek balına oranla çam balı daha az tatlıdır.

Marmaris çam balı

Ballarda sadece onların içeriğinde yer alan galagin isimli antioksidanın yanı sıra pinobaxin ve chirisin gibi maddeler yer almaktadır. Marmaris çam balı içerisinde ise bunlarla beraber pinocembrin isimli antioksidan bulunmaktadır. Daha önceki dönemlerde konu çam balı olduğu zaman insanlar en doğal ürünleri nasıl bulabilecekleri ile alakalı net bilgilere sahip olamıyorlardı. Şimdilerde ise artık bu konuda en iyi sonuçları elde etmek isteyenler Marmaris Balı seçimini yaparak aradıkları sonuçlara oldukça kolay bir şekilde ulaşma imkanına erişiyorlar. Tamamen doğal ve hakiki çam balı, Marmaris bölgesinde yer alan çam ağaçlarından toplanılan özlerle hazırlanmakta ve herhangi bir ek işleme tabi tutulmadan kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

tarih icon 15.07.2021 tarihinde eklendi
okuna sayısı 6739 defa görüntülendi
* Çok tercih edilen ürünlerimiz den sizin için seçtiklerimiz.
%15
Doğal Marmaris çam balı 850 gr
okuma (9118)
Marmaris Çam Balı
241,00 TL
204,85 TL
%10
Doğal Marmaris çam balı 450 gr, meşhur marmaris çam balı
okuma (5388)
Marmaris Çam Balı
114,00 TL
102,60 TL
%10
Çam balı tadımlık, hediyelik 50 gr doğal bal çeşitleri
okuma (4568)
Marmaris Çam Balı
65,00 TL
58,50 TL
%10
Marmaris çam balı, hakiki 250 gr marmaris çam balı
okuma (4233)
Marmaris Çam Balı
64,00 TL
57,60 TL
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1836 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3521 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 2066 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa