Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Marmaris Çam Balı Coğrafi İşaretli

Marmaris Çam Balı Coğrafi İşaretli

Günümüzde artık internetin çok daha iyi bir şekilde kullanılmaya başlaması ile beraber tüketiciler kullanacakları ve tüketecekleri ürünler ile alakalı daha bilinçli hale gelmeye başladılar. Öyle ki en ufak bir ürün ile alakalı dahi en iyi sonuçları almak adına araştırmalarına hız kesmeden devam ediyorlar. Bunu bilen markalar ve kurumlar da onların isteklerini en iyi şekilde yerine getirmek adına her bir konunun üzerinde özenle durmayı hedefliyorlar. Türk Patent ve Marka Kurumu da gerek tüketicilerin ürünler ile alakalı aklılarında soru işaretleri olmaması gerekse markaların kurumsal anlamda çok daha başarılı olması adına coğrafi işaret kavramı hizmetini ortaya koymuştur. Marmaris Çam Balı da bu aşamada tüketicilerine en iyi şekilde ulaşmak adına yaptığı başvuru sonucunda coğrafi işaretini almayı başarmıştır.

Ürünlerimiz : Marmaris çam balı fiyatı ve detaylar.

Var olan bu coğrafi işaret ile beraber Marmaris Çam Balı hakkında başta ürünün kaynağı olmak üzere bu özelliklerin coğrafi alan ile bağlantısı, ürünün özellikleri gibi pek çok farklı konu da garanti altına alınmaktadır. Coğrafi işaret bilinen aksine her bir ürüne verilmeyen bir işarettir. Çünkü bu belgeye sahip olunabilmesi adına yöreden elde edilecek olan hammadde ile yerel niteliklere bağlı şekilde belirli bir üne kavuşan ürünlerin de korunması sağlanmaktadır.

Marmaris çam balı tescilli

Şimdilerde söz konusu çam balı olduğu zaman karşınıza pek çok farklı ismin çıkması oldukça doğaldır. Fakat bu balların her birinin gerçekten hakiki çam balı, özellikle de Marmaris Çam Balı olduğunu düşünmek büyük bir yanlıştır. Çünkü ne yazık ki gerek ülkemizde gerekse dünyada çok fazla firma çam balı satışı yapmakta olduğunu söylüyor. Dolayısıyla pek çoğunuz bu aşamada doğru balı nasıl seçebileceğiniz hakkında tam olarak bilgi sahibi olamıyorsunuz. Bu aşamada ise yapmanız gereken tek şey Marmaris Çam Balı ile alakalı coğrafi işaret belgesini incelemek olmalıdır. Çünkü size sunulan bal eğer ki bu yöreye ait bir balsa, mutlaka coğrafi işarete sahip olması gerekmektedir. Marmaris çam balını incelediğiniz zaman görebileceğiniz üzere 06.11.2019 tarihinde balımız coğrafi işaret almaya hak kazanmıştır.

Marmaris çam balı özellikleri, ayırt edici özellikleri ve tescilini gösterir belge, Coğrafi İşaret Sicil Belgesi inceleyebilirsiniz.

469 tescil numarasına sahip olan Marmaris Çam Balı, tamamen tescilli bir ürün olup içerisinde hiçbir şekilde katkı maddesi olmayan ve tamamen güvenilir bir şekilde tüketilebileceğiniz bir bal olarak da bilinmektedir. Sizlere sunulan çam balı yalnızca Muğla bölgesinde yer alan çam ormanlarından polenlerini toplayan arıların üretmekte olduğu saf bir baldır. Rengi bilindik bala nazaran daha koyu ve çok daha uzu süreler boyunca saklanabilme özelliğine sahip olmaktadır. Gerek dayanıklı olması gerekse antiseptik özelliği sayesinde yalnızca gıda sektöründe değil aynı zamanda tıpta da sıklıkla tercih edilen bir üründür. Dolayısıyla siz de tescilli olan çam balımızı dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz.

tarih icon 13.08.2021 tarihinde eklendi
okuna sayısı 4996 defa görüntülendi
* Çok tercih edilen ürünlerimiz den sizin için seçtiklerimiz.
%15
Doğal Marmaris çam balı 850 gr
okuma (9117)
Marmaris Çam Balı
241,00 TL
204,85 TL
%10
Doğal Marmaris çam balı 450 gr, meşhur marmaris çam balı
okuma (5388)
Marmaris Çam Balı
114,00 TL
102,60 TL
%10
Çam balı tadımlık, hediyelik 50 gr doğal bal çeşitleri
okuma (4568)
Marmaris Çam Balı
65,00 TL
58,50 TL
%10
Marmaris çam balı, hakiki 250 gr marmaris çam balı
okuma (4233)
Marmaris Çam Balı
64,00 TL
57,60 TL
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Hakiki Bal Testi

Hakiki Bal Testi

okuma sayısı 5770 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1836 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3521 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 2066 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa