Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Köyceğiz püren balı

Köyceğiz püren balı

Bal tüketmek pek çok kişi için oldukça önemli. Bunun tek nedeni ise balın tadının oldukça lezzetli olması değil. Aynı zamanda tamamen doğal bir şekilde üretilmiş olduğu bilinen balın kendi içerisinde sağlamış olduğu faydalar da saymakla bitmiyor. Dolayısıyla birbirinden farklı tarzda üretilen ballar arasından insanlar onların istediklerini net olarak kendilerini vereceklerini düşündüklerini seçiyorlar. Son dönemlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere süzme Köyceğiz balı pek çok faydasının ortaya çıkması ile beraber sofraların vazgeçilmezlerinden bir tanesi olmayı da başarmış durumda.

Püren balı fiyatı ne kadar?

Daha önceki dönemlerde Köyceğiz püren balı faydaları ya da bu balın nasıl üretildiği ile alakalı çok fazla bilgi insanlara sunulmuyordu. Bundan dolayı da bal ile alakalı net bilgileri elde edemeyen kişiler ne kadar istemiş olsalar da bu balı satın alamıyorlardı. Şimdilerde ise artık oldukça lezzetli ve faydalı olan bu bal ile alakalı istenilen bilgiler çok daha ayrıntılı şekilde onlara sunuluyor. Dolayısıyla isteyen herkes de tamamen özel olarak üretilerek insanlara sunulmakta olan bu balı satın alarak diledikleri gibi kullanabiliyorlar. Köyceğiz sınırları arasında bulunan muhteşem kızılçam ormanlarında arıların püren çiçeklerinin nektarları ve polenleri toplamaya başlarlar. Nektarların arılar tarafından toplanmasından sonra ise arıların nektarları olgunlaştırması ile beraber ortaya kırmızımsı bir renge sahip, hafif acı tada sahip ve oldukça yoğun kıvamlı Köyceğiz püren balı çıkmış olmaktadır.

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanında, Köyceğiz püren balı hakkında yapılan araştırmalar her geçen gün ciddi anlamda artış göstermektedir. Bu durum, püren balının tanıtımı ve tüketimi konusunda son derece olumlu olsa da tüketimin artması ile beraber farklı sorunlar da kendini gösterebilmektedir. Çünkü çok fazla talebin ortaya çıkması sonucunda ortaya ister istemez doğal olarak bu balı sunamayan isimler çıkabilmektedir. Var olan bu durum sonucunda da orijinal püren balı tükettiğini düşünen kişiler aslında içerisinde ne olduğunu bilmedikleri ürünleri tüketiyorlar. Bunun sonucunda ise kimi durumlarda tükettikleri ürünlerden fayda yerine zarar görebiliyorlar. Kullanacağı ürünler ile alakalı olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalmak istemeyenlerin ilk aşamada mutlaka bu alanda gerekli çalışmaları yapmakta olan isimler ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Tamamen doğal olarak üretilen Köyceğiz püren balı yalnızca rengi, kokusu ve dokusu ile diğer ballardan farklı değildir. Aynı zamanda ekstradan bir işleme tabi tutulmadan doğal hali ile satın alındığı zaman kristalize olma durumu bulunmaktadır. Bu son derece beklenen bir durumdur. Yani püren balı nasıldır sorusu ile alakalı araştırma yapacak olan kişiler, yalnızca rengi ve dokusu ile alakalı bilgileri elde etmeyeceklerdir. Aynı zamanda doğal oda sıcaklığında bekletilecek olan balın belirli bir zaman sonrasında kristalize olabileceği de bilinmelidir.

Köyceğiz püren balının özellikleri nelerdir?

İnsanların Köyceğiz püren balı faydaları ve özellikleri ile alakalı yapacakları araştırmalar esnasında da görebilecekleri üzere bu balın ilk olarak ortaya çıkan özelliği prolin değeridir. Prolin, bu balda yer alan bir amino asittir. Balda yer alan prolin miktarı ise kalite kriteri olarak da bilinmektedir. Çünkü prolin değerinin oranı, püren balının arılar tarafından doğadan nektar alınıp alınmadığı hakkındaki bilgileri karşı tarafa vermektedir. Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliği’ne göre püren balında olması gereken prolin değeri en az 300 mg/kg’dır.

Diastaz ise Köyceğiz püren balı içerisinde en fazla yer alan enzim olarak da bilinmektedir. Var olan enzim, arıların bu balı oluşturması esnasında midelerinden salgılaması sonrasında oluşan bir enzim olarak da bilinmektedir. Balda doğal olarak enzimin değeri balın ısıl işleme maruz kalıp kalmadığını göstermektedir. Püren balındaki diastaz değeri en az 8 olmak zorundadır.

Nem değeri ise, balın içerisinde bulunan su miktarını ifade etmekte olan bir başlıktır. Bu değer, Köyceğiz püren balı ile alakalı olgunluğun yanı sıra raf ömrünün belirlenmesi konusunda da son derece önemli bir role sahiptir. Balın peteklerin gözlerine arılar tarafından konulduğu zaman aralığında nem oranı yaklaşık %30 ila %35 aralığında olmaktadır. Arılar bu aşamada kovan sıcaklığını dengelemek adına kanatlarını belirli aralıklar ile çırparlar. Böylece nem oranını da %20’lere çekerler. Eğer ki Köyceğiz püren balının nem oranı %20’nin üzerindeyse, o bal erken şekilde hasat edilmiştir.

Köyceğiz püren balının faydaları

Kendisi ve sevdikleri için Köyceğiz püren balı faydaları ile alakalı araştırma yapan insanların da görebilecekleri üzere bu balın bilinen en büyük faydası, karaciğer yağlanması ile mücadele etmesidir. Bilineceği üzere karaciğerin yağlanması demek, oldukça ciddi sorunların ortaya çıkması anlamına gelmektedir. Düzenli ve doğru oranda püren balının tüketilmeye başlanması ile beraber ise karaciğerde kendini gösterebilecek yağlanmanın önüne oldukça başarılı şekilde geçilmiş olacaktır.

İdrar yolları rahatsızlığı, genç yaşlı demeden pek çok kişinin karşı karşıya kaldığı ve ağrılı bir süreci beraberinde getiren olumsuz bir durumdur. Birçok kişi bu rahatsızlığı gidermek adına çeşitli ilaçları kullanıyor olsa da ne yazık ki sorunlar giderilmediği gibi kullanılan ilaçların yan etkileri de ciddi anlamda kendini hissettirmektedir. Böylesi bir sorunla karşı karşıya kalınması durumunda ise devreye Köyceğiz püren balı faydaları girmektedir. İdrar yollarında hastalıklara neden olan şeylerin önüne geçilmesini sağlayan bu bal aynı zamanda prostat gibi hastalıklarda da son derece başarılı sonuçların ortaya çıkartılmasına yardımcı olmaktadır.

Tamamen kendine özgü mükemmel bir tada sahip olan Köyceğiz püren balı oldukça yüksek oranda enerji verme özelliğini içerisinde barındırmaktadır. Bundan dolayı özellikle de sabah kalkmasından akşam yatana kadar geçen süre içerisinde sürekli olarak enerji kaybından şikayetçi olan kişiler, doğru oranlarda püren balı tüketmesi ile beraber çok daha enerjik bir yapıya sahip olacaktır.

Köyceğiz püren balı fiyatı

Günümüzde çok daha fazla insan Köyceğiz püren balı fiyatı ile alakalı çok daha geniş kapsamlı araştırmalar yapmaya başladılar. Bu konudaki isteklerin artmasındaki en büyük etken ise hem muhteşem tadı hem de ortaya koymakta olduğu faydalardır. Arıların bu balı elde ettikleri konum ve üretim aşaması kendi içinde belirli aşamalara ayrılmaktadır. Dolayısıyla yapılmakta olan işlemler dahilinde balın satış fiyatı da belirlenmektedir. Genel olarak bakıldığı zaman da görülebileceği üzere püren balında fiyat, satışa sunulan gramaja bağlı olarak değişim göstermektedir. Doğal olarak yarım kilo şeklinde alınacak bal ile bir kilo olarak alınacak bal arasında ciddi anlamda farklar yer almaktadır.

Püren çiçeği balı

Birçok kişi Köyceğiz püren balı fiyatı araştırması yaparken ürün ile alakalı bilgileri ikinci plana atıyorlar. Bu durumda ise düşük fiyatlara püren balı satın alabileceklerini düşünüyorlar. Gerçekte ise yalnızca şekerli ve yapay tada sahip ürünleri alarak tüketmiş olacaklardır. Böylesi bir durumla karşı karşıya kalmamak adına öncelikli olarak satın alınacak püren balının orijinal olup olmadığı ile alakalı net bilgilerin elde edilmesi gerekmektedir. Böylece hem doğal olarak üretilmiş olan bal satın alınacakken hem de daha uygun fiyatlara bal satın alım işlemi gerçekleştirilecektir. Ve alınacak bal da gönül rahatlığı ile hiçbir sorun olmadan tüketilmiş olacaktır.

tarih icon 15.11.2021 tarihinde eklendi
okuna sayısı 3534 defa görüntülendi
* Çok tercih edilen ürünlerimiz den sizin için seçtiklerimiz.
%10
Meşhur Püren balı 450 gr hakiki bal
okuma (4581)
Püren Balı
135,00 TL
121,50 TL
%15
Gerçek püren balı 850 gr, meşhur püren bal
okuma (4201)
Püren Balı
260,00 TL
221,00 TL
%10
Püren balı 250 gr, gerçek püren balı
okuma (2375)
Püren Balı
68,00 TL
61,20 TL
%10
Püren balı 50 gr tadımlık, hediyelik doğal bal
okuma (1652)
Püren Balı
65,00 TL
58,50 TL
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Arılar Nasıl Bal Yapar?

Arılar Nasıl Bal Yapar?

okuma sayısı 3348 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1250 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 2744 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 1378 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa