Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

Kekik Balı Nasıl Tüketilir?

Kekik Balı Nasıl Tüketilir?

Kekik otu çiçeklerinden elde edilmekte olan kekik balı şeffaf bir renge sahiptir. Yalnızca kahvaltılarda değil ara öğünlerde de tüketilen bal, yalnızca Türkiye’de değil dünyada da sıklıkla tüketilen bir bal türü olarak da bilinmektedir.

Kekik Balının Faydaları?

  • Birçok kişi için kekik balı ağırlıklı olarak kış aylarında tüketilmektedir. Bunun en büyük nedeni ise bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Uzmanlar özellikle de nezle ve grip olan kişilerin belirli aralıklar ile bu balı tüketmesini önermektedir.
  • İnatçı öksürüğü olan kişiler, kekik balı tüketmeleri halinde kısa sürede öksürüğün geçmesi sağlanacaktır.
  • Günde düzenli olarak 1 tatlı kaşığı kekik balının tüketilmesi vücuttaki faydalı hücrelerin sayısını arttıracaktır.
  • Ülser, reflü ve gastrit gibi ciddi mide rahatsızlıklarına karşı midenin korunmasına yardımcı olmaktadır.
  • Hazımsızlık ve şişkinlik şikayeti olanlar, sindirim sistemlerini düzenlemek adına mutlaka kekik balını tüketmelidir.
  • Boğaz ağrısından muzdarip olanlar için kekik balı oldukça etkili bir çözüm olmaktadır.
  • Özellikle de sabahları kalktığı zaman enerjisi olmadığından dolayı günlük yaşamı olumsuz etkilenen kişiler, kekik balı tüketerek istedikleri enerjiye sahip olmaktadır.
  • Gribal enfeksiyon genç yaşlı pek çok kişiyi ciddi anlamda etkileyen bir sorundur. Birçok kişi de bu durumda mümkün olduğu kadar doğal bir şekilde çözümlerini bulmak istiyorlar. Kekik balı da bu aşamada devreye giriyor. Gribal enfeksiyon olması durumunda enfeksiyonun diğer hücrelere yayılmasını engellemek adına kekik balı tüketilmelidir.
  • Cildinde yara olan ve bunları doğal olarak iyileştirmek isteyenler için de kekik balı son derece etkilidir. Ciltteki yaranın üzerine sürülecek olan kekik balı bir yandan cildin nemlendirilmesini sağlarken bir yandan da hücreleri yenileyerek yaranın kapanmasını sağlamaktadır.
  • Yüksek miktarda timol içermekte olan kekik balı, bundan dolayı yalnızca mideye değil karaciğere de çok iyi gelmektedir.

Kekik Balı Tüketimi

Kekik balı, oldukça zengin oranda besin değerine sahiptir. Bunun yanı sıra tat bakımından da ciddi anlamda tatmin edicidir. Diğer bal türlerinde olduğu gibi tam olarak tadını almak adına tek başına tüketilebileceği gibi çeşitli yiyecek ve içecekler ile de tüketilmektedir. Bu aşamada önemli olan şey ise tüketim miktarıdır. Aynı diğer çiçek ballarında olduğu gibi kekik balı için de ideal tüketim oranı günlük 50 ila 80 gramdır. Bu da 6 ila 10 tatlı kaşığına tekabül edecektir. Çocuklarda ise kekik balı tüketiminde daha dikkatli olunmalıdır. Bu aşamada çocuğun günlük tüketimi için vücut ağırlığı önemlidir. Her 1 kg için 1 gr olacak şekilde kullanabilirler. Fakat arı ürünlerine alerjisi olanlar ve bir yaşından küçük olan bebekler için kekik balının tüketilmesi önerilmez. Kronik rahatsızlığı olan kişiler ise kekik balı tüketmeden önce doktorları ile iletişime geçerek tüketimlerini kontrollü olarak yapmalıdır.

tarih icon 15.10.2021 tarihinde eklendi
okuna sayısı 3517 defa görüntülendi
* Çok tercih edilen ürünlerimiz den sizin için seçtiklerimiz.
%12
Hakiki kekik balı 250 gr, gerçek kekik bal
okuma (4668)
Kekik Balı
70,00 TL
61,60 TL
%15
Hakiki kekik balı 850 gr, doğal bal
okuma (4375)
Kekik Balı
300,00 TL
255,00 TL
%12
Kekik balı 450 gr, hakiki bal kekik
okuma (3624)
Kekik Balı
150,00 TL
132,00 TL
%10
Kekik balı 50 gr tadımlık, hediyelik doğal bal
okuma (1674)
Kekik Balı
75,00 TL
67,50 TL
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Hakiki Bal Testi

Hakiki Bal Testi

okuma sayısı 5603 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1688 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3275 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 1927 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa