Siparişlerinizde 450 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
mobil menu
ara  ara
çam balı marmarisÇam Balı
püren balıPüren Balı
kekik balıKekik Balı
çiçek balıÇiçek Balı
portakal balıPortakal

1 yemek kaşığı bal kaç kalori?

1 yemek kaşığı bal kaç kalori?

Bal tüketmek pek çok kişi için sofranın olmazsa olmazı bir besin. Bunun en büyük nedenlerinin başında ise balın içerisinde yer alan değerler gelmekte. Dolayısıyla 1 yemek kaşığı bal kaç kalori incelemesi yapmadan önce balın içeriği ile alakalı incelemeler yapmak çok daha doğru olacaktır. Organik bal içerisinde yalnızca su ve şeker yer almamaktadır. Bununla beraber içerisinde mineral, vitamin, protein, pek çok farklı asit ve enzimler de bulunmaktadır. Balın besin değerlerine bakıldığı zaman görülebileceği üzere %78’i sakaroz, glikoz ve fruktoz şekerinden, %16’su sudan geri kalan kısmı ise A, C, D, E, B kompleks vitaminleri, fosfataz ve glukoz oksidaz enzimeri, invertaz, diastaz ve katalazdan oluşmaktadır.

Baldaki kalori değerleri

Oldukça lezzetli olmasının yanı sıra pek çok yaş grubundaki kişiler düzenli olarak bal tüketerek başta bağışıklık sistemlerini güçlendirmek olmak üzere birçok faydaya ulaşabilmektedir. Ancak bu aşamada kullanıcıların bal tüketimlerinde dikkatli olmaları son derece önemlidir. 1 tatlı kaşığı bal kaç kalori sorusuna alınacak olan cevaplar ile beraber günlük olarak ne kadar bal tüketilebileceği ile alakalı net bilgiler de elde edilmiş olacaktır. Genel itibari ile bal kendi içinde farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bunun temel nedeni ise arıların nektarlarını topladıkları bitkilerdir. Dolayısıyla bu durum yalnızca tatta farklılıkların ortaya çıkması anlamına gelmeyecektir.

1 tatlı kaşığı bal kaç kalori

Balın içeriğine bağlı olarak 1 tatlı kaşığı bal kaç kalori incelemesindeki değişimi görmek de mümkün hale gelecektir. 1 tatlı kaşığı süzme bal 15 kalori iken aynı orandaki çam balının kalorisi 33 olmaktadır. Özellikle de günlük olarak belirli bir kalori tüketimine dikkat etmek isteyen kişiler öncelikli olarak tüketecekleri balın kalorisini bilmeleri, buna göre tüketimlerini hesaplamaları konusunda önemli olacaktır. Çok daha sağlıklı bir yapıya sahip olmak isteyenler için bal tüketiminde dengeyi sağlamak oldukça dikkat isteyen bir konudur. Düşünülenin aksine bal doğru oranlarda tüketildiği takdirde kişinin bünyesinde herhangi bir kilo yapıcı etkiye neden olmayacaktır. Yetişkinler için günlük olarak bal tüketimi 3 ila 5 yemek kaşığı ya da 6 ila 10 tatlı kaşığına tekabül etmektedir.

1 çay kaşığı bal da kaç kalori vardır

Yetişkinler için tavsiye edilen miktar ise yaklaşık olarak 50 – 80 grama denk gelmektedir. Çocuklar içinse 1 tatlı kaşığı bal kaç kalori hesabı yapılırken yalnızca balın kalorisi ön plana çıkartılmamalıdır.  Anne babalar çocuğun bal tüketimini dengelemek istediği zaman ilk aşamada kiloya göre hesaplama yapmalıdır. Çünkü yapılan araştırmalara göre çocuklarda bal tüketimi mevcuttaki her kilo için 1 gram olacak şekilde hesaplanmalıdır. Yani 20 kilo ağırlığına sahip olan bir çocuk günlük olarak 20 gram bal tüketebilir. Bu da 3 tatlı kaşığına denk gelmektedir. 1 yaşından küçük çocuklar içinse bal tüketimi tavsiye edilmemektedir. Kronik rahatsızlığı olan kişiler bal tüketmek istedikleri zaman öncelikli olarak doktorları ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

tarih icon 05.11.2021 tarihinde eklendi
okuna sayısı 3894 defa görüntülendi
* Çok tercih edilen ürünlerimiz den sizin için seçtiklerimiz.
%15
Doğal Marmaris çam balı 850 gr
okuma (9118)
Marmaris Çam Balı
241,00 TL
204,85 TL
%10
Doğal Marmaris çam balı 450 gr, meşhur marmaris çam balı
okuma (5388)
Marmaris Çam Balı
114,00 TL
102,60 TL
%10
Çam balı tadımlık, hediyelik 50 gr doğal bal çeşitleri
okuma (4568)
Marmaris Çam Balı
65,00 TL
58,50 TL
%10
Marmaris çam balı, hakiki 250 gr marmaris çam balı
okuma (4233)
Marmaris Çam Balı
64,00 TL
57,60 TL
bal icon
Meşhur Marmaris Balı

Yeşilin her tonuna sahip marmaris te üretimi yapılan, doğal olarak arıların yaşam ortamlarında çam ağaçları ve çiçeklerden gelen eşsiz lezzetin adıdır, marmaris balı ve bu yüzdendir meşhur marmaris balı diye anılması ;) Önceden tatmadınız ise bu eşsiz lezzette ki balı sanırım pişman olabilirsiniz.

marmaris bal icon
Gerçek Çam ve Çiçek Balı

Marmaris balı dediğimiz zaman aklımıza ilk çam balı gelir. Marmarisin eşsiz doğasında ki çam ağaçlarından olsa gerek. Lakin çam balı kadar marmarisin çiçek balı da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Gerçek doğal olanını ısrarla tavsiye ediyoruz. Marmaris Çam Balı, çoğrafi işaretli ve tescilli dir.

çam bal icon
Bal Fiyatları

Bal fiyatları biraz görecelidir. Aslında işin doğrusu kalitesine ve doğallığına göre bal fiyatları belirlenir. Bir laf vardır bizde, "ucuz etin yahnisi" diye. Sanırım ne demek istediğimizi çok iyi anladınız. Çam balı fiyatı ve çiçek balı ücreti ne kadar? Ürünlerimizi inceleyerek öğrene bilirsiniz. Online sipariş ile kapınızda.

Blog, güncel
Bal şerbeti nasıl yapılır?

Bal şerbeti nasıl yapılır?

okuma sayısı 6994 defa görüntülendi
Çam balı özelliği ve faydaları

Çam balı özelliği ve faydaları

okuma sayısı 1836 defa görüntülendi
Muğla çam balı

Muğla çam balı

okuma sayısı 3521 defa görüntülendi
Çam balı

Çam balı

okuma sayısı 2066 defa görüntülendi
2021 © marmarisbal.com Tüm hakları saklıdır.
patent marmaris balı ssl paytr master visa